پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس :محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهور که برای بازدید از مناطق سیل زده در غرب مازندران صبح امروز وارد استان شد، هنگام ترک مازندران در گفتگو با خبرنگاران گفت: در روز چهارشنبه گزارش بازدیدها را به هیئت دولت منعکس خواهم نمود و مصمم هستیم تا قبل از پایان هفته؛ اولین بخش از اعتباراتی که برای جبران خسارات ناشی از سیل؛ مورد نیاز هست را پرداخت کنیم. ‎

 

 

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از پایان سفر به مازندران برای بازدید از خسارات ناشی از سیل در غرب استان در مصاحبه پایانی با خبرنگاران با اشاره به این که همراه با استاندار مازندران بازدید نخست از منطقه را از پل کمربندی نوشهر آغاز کردیم، عنوان نمود: فروریختن این پل که به نوعی اتصال غرب و شرق مازندران بود و مسیر مسافران، خسارت سنگینی بود که همکاران ما در تلاش برای آماده کردن آن و رفع خسارات هستند.

نوبخت با اشاره به این که ابنیه های دیگری را در منطقه بازدید کردیم و در روستاهایی که مردم زندگی و باغات خود را در سیل از دست داده بودند ملاقات و گفتگوهایی داشتیم، افزود: مقرر شد تیم بازررسی ویژه، خسارات وارد آمده به مردم و زیرساخت ها را دقیقا بررسی کند.

معاون رییس جمهوری با اشاره به این که بر اساس قانون، به افراد خسارت دیده از بحران، هم کمک بلاعوض و هم تسهیلات ارزان قیمت تعلق می گیرد، افزود: در روستاها فقط ۴ درصد کارمزد این تسهیلات از مردم گرفته می شود و مابقی ۱۵ تا ۲۰ درصد را دولت پرداخت می کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این که تا فردا از سوی استانداری، یک برآورد اولیه خسارات به بنده منعکس خواهدشد، خاطرنشان کرد: رییس جمهور بی صبرانه منتظر گزارش این سفر هستند و هیئت وزیران علاقمند به تقسیم کار و ارایه پشتیبانی های لازم می باشند. در روز چهارشنبه گزارش بازدیدها را به هیئت دولت منعکس خواهم نمود و مصمم هستیم تا قبل از پایان هفته؛ اولین بخش از اعتباراتی که برای جبران خسارات مورد نیاز هست را پرداخت کنیم.

وی با بیان این که دولت در تلاش برای جبران برخی عقب ماندگی ها و تمهید مقدمات توسعه ای در استان هاست، گفت: در سفر رییس جمهور به مازندران این فرصت برای سازمان برنامه و بودجه بوجود آمد که لیستی از پیشنهادهایی که بدلیل عدم توسعه یافتگی موجب خساراتی شده را شناسایی کنیم.

نوبخت با اعلام این که در این سفر بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد طرح و پروژه تعریف شد که اکنون در دست اجراست، گفت: نماینده رییس جمهور چندی قبل با حضور در استان، ارزیابی خود را از اجرای این پروژه ها صورت داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این که غرب و شرق مازندران برای دولت یکسان است و با توجه به نیازها، اقدامات لازم صورت می گیرد، یادآور شد: امسال تلاش داریم ردیف بودجه ای برای اصلاح و ساماندهی رودخانه های مازندران برای نخستین بار در لایحه بودجه منظور کنیم.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر این که باید آبخیزداری مورد توجه قرار گیرد و برداشت های بی رویه از جنگل کنترل شود، گفت: برای آبخیزداری و حوزه های آبریز هم حتما ردیف بودجه ای در نظر خواهیم گرفت.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، افزود: اعتبارات استانی تکاپوی این همه هزینه را نمی کند و باید از اعتبارات ملی استفاده کنیم. محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و نماینده ویژه رییس جمهور برای بررسی خسارات ناشی از سیل اخیر در شمال کشور پس از پایان سفرش در مازندران عازم گیلان شد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :