پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
آب در 2 سد مازندران سرریز شد

کیا پرس :مدیرعامل آب منطقه ای مازندران اعلام کرد که بارندگی های ۲۴ ساعت گذشته منجر به سرریز شدن آب در ۲ سد میجران رامسر و آلیمالات چمستان شد.

به گزارش کیا پرس به نقل از ایرنا، محمد ابراهیم یخکشی افزود: ظرفیت استاندارد سد میجران رامسر حدود هشت میلیون متر مکعب است که بر اثر بارندگی های شدید، حجم آب پشت این سد به ۱۲ میلیون متر مکعب رسید.

گفتنی است که شهرستان رامسر بیشترین میزان بارش با ۲۶۲ میلیمتر را در ۲۴ ساعت اخیر ثبت کرد.
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران همچنین به سرریزی آب از سد آلیمالات چمستان خبر داد و گفت: ظرفیت استاندارد این سد نیز یک میلیون مترمکعب است که تاکنون حدود یک و نیم میلیون متر مکعب آب پشت این سد جمع شده است.
وی به وضعیت باقی سدهای مازندران اشاره و اعلام کرد که سدهای بزرگ استان همچون شهید رجایی ساری و سد البرز سوادکوه در وضعیت عادی به سر می برند.

یخکشی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود نیم میلیون مترمکعب آب وارد سد شهید رجایی و ۴۰۰ هزار متر مکعب آب نیز وارد سد البرز شده است که فشار چندانی به این ۲ سد وارد نمی کند.
به گفته مدیرعامل آب منطقه ای مازندران وضعیت باقی سدهای استان نیز در حالت عادی بوده و گزارش میزان ورودی آب به آنها به زودی در اختیار رسانه ها و مردم قرار می گیرد.

یخکشی همچنین از پر شدن بسیاری از آب بندانهای استان خبر داد و گفت: در استان ۸۰۰ قطعه آببندان با ظرفیت حدود ۳۷۰ میلیون متر مکعب وجود دارد که اغلب آن مصرف کشاورزی و پرورش ماهی دارند.

در حال حاضر مازندران دارای ۲سد بزرگ شهید رجایی و البرز و هشت سد کوچک با ظرفیت ۳۲۵میلیون متر مکعب است.
بر اساس آمارهای رسمی، توان بالقوه آب مازندران در حد ۶ میلیارد و ‎ ۶۰۰میلیون مترمکعب است که از این مقدار چهار میلیارد و ‎ ۹۰۰میلیون مترمکعب آب های سطحی و بقیه آب های زیرزمینی است.
بارش باران شدید که از عصر روز گذشته در مازندران آغاز شد ظرف کمتر از ۲ ساعت تمامی استان را در نوردید و خسارت های بسیاری نیز به تاسیسات عمومی و خصوصی زد.
هواشناسی مازندران نیز پیش بینی کرده است که بارندگی تا امشب ادامه دارد و از صبح فردا با خروج سامانه بارشی از استان شاهد کاهش ابر و افزایش دما هستیم.

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :