پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

 

کیا پرس :یک رسانه مالزیایی گزارش داد: بهای جهانی هر بشکه نفت خام با افزایش دو دلاری در روز‌های گذشته، به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۴ تاکنون رسیده که این امر ناشی ازتحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و رشد معاملات جهانی ناشی از موافقتنامه نفتا بوده است.
  یک رسانه مالزیایی گزارش داد: بهای جهانی هر بشکه نفت خام با افزایش دو دلاری در روز‌های گذشته، به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۴ تاکنون رسیده که این امر ناشی ازتحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و رشد معاملات جهانی ناشی از موافقتنامه نفتا بوده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه فری مالزی تودی روز سه شنبه نوشت: پیش فروش نفت خام برنت روز گذشته (دوشنبه) به بیش از ۸۴ دلار در هر بشکه رسید که حاکی از افزایش بیش از ۲.۷ درصدی در روز‌های اخیر بوده و این رقم بالاترین سطح در معاملات جهانی از چهار سال پیش تاکنون بوده است.
نفت خام سبک آمریکا نیز روز گذشته (دوشنبه) با افزایش بیش از ۲ دلار در هر بشکه با رقم ۷۵ دلار و ۳۰ سنت یعنی بالاترین رقم پس از نوامبر ۲۰۱۴ تاکنون به فروش رفت.
آمریکا و کانادا روز یکشنبه هفته جاری به توافقی دیرهنگام دست یافتند تا بتوانند پیمان سه جانبه موافقتنامه تجارت آزاد آتلانتیک شمالی (NAFTA) با مکزیک را نجات دهند.
موافقتنامه نفتا در ۲۵ سال گذشته در معرض نابودی قرار گرفته بود. توافقنامه تجارت آزاد آتلانتیک شمالی ناظر بر تجارت ۱۲۰۰ میلیارد دلاری بین آمریکا، کانادا و مکزیک است.
تحلیلگران اقتصادی این توافقنامه را عامل افزایش معاملات نفتی طی روز‌های گذشته در جهان دانستند.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا نیز به خبرنگاران گفت که خبر نهایی شدن موافقتنامه سه جانبه باعث رشد بازار‌های مالی جهانی شده است.
فیل فلین تحلیلگر نفتی دراین زمینه گزارش داد که بازار‌های جهانی نفت نیز از قرارداد سه جانبه نفتا متاثر شده و شاهد رشد بهای نفت بوده است.
طبق این گزارش کارشناسان پیش بینی کردند با توجه به اینکه پس از شروع تحریم‌های نفتی ایران از روز ۴ نوامبر (۱۳ آبان) بازار‌های جهانی نفت به دلیل کمبود عرضه حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز، با افزایش قیمت تا ۱۰۰ دلار به ازای هر بشکه روبه رو خواهند شد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :