پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
400 آمبولانس اورژانس در گمرگ مانده اند

کیا پرس : سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در حالی که موبایل ها از گمرگ ترخیص شده اند هنوز ۴۰۰ آمبولانس اورژانس در گمرگ مانده است.

به گزارش کیا پرس، پیر حسین کولیوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: وضعیت و تعداد آمبولانس های اورژانس کشور مناسب و خوب است اما باید به طور مدام این تجهیزات بازسازی شود.
وی گفت: در حال حاضر ۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه آمبولانس در اختیار مراکز فوریت‌های پزشکی قرار دارد که از این میزان ۲ هزار و ۴۰۰ آمبولانس جدید است. البته هزار و ۴۸۰ آمبولانس کشور از کار افتاده هستند که درصدد تعمیر خودروهایی هستیم که امکان فعالیت دارند.
سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در حالی مجوز ترخیص موبایل در کشور صادر شد است که هم اکنون ۷۰۰ آمبولانس در گمرگ مانده که ۳۰۰ دستگاه از آنها آماده ترخیص است؛ ولی برای ورود بقیه آمبولانس ها به کشور با مشکل رو به رو هستیم.
کولیوند در خصوص آمار زیاد کشته شدگان تصادفات رانندگی در کشور گفت: راننده، خودور، جاده ها از عوامل تصادفات هستند که برای کاهش این آمار باید هر سه عامل را در نظر گرفت.
وی افزود: اورژانس کشور همواره مناطق خطرساز جاده ها را به مسئولان اعلام می کند ولی اصلاح نمی شود. باید خودروسازان نیز به ایمنی خودروها بیشتر توجه کند.
کولیوند، فرهنگ رانندگی را در بروز تصادفات رانندگی مهم دانست و گفت: هر ساله تعداد زیادی از افراد موفق به اخذ گواهینامه می شوند و به تعداد رانندگان افزوده می شود باید بر روی این افراد کار فرهنگی شود، تا افراد حادثه آفرین در جاده ها نشوند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :