پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

‌کیاپرس – وزیر آموزش و پرورش گفت: ۳۰ درصد مجموع ۱۰۰ هزار کلاس درس کشور ناایمن و غیراستاندارد است.

محمد بطحایی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران گفت: آموزش و پرورش همواره با چالشهای متعددی مواجه است و ۳۰ درصد مدارس کشور ناامین است.

وی با بیان اینکه با رشد شش درصدی دانش آموز در کشور مواجه هستیم گفت: طی شش سال آینده جمعیت دانش آموزی به ۱۶ میلیون می رسد که در طول ۱۵ سال اخیر بی سابقه و مهمترین تاثیر آن این است که نظام آموزشی ۱۲ ساله شده و ۳۵۰ هزار دانش آموز اضافه شده است.

وی افزود: در مهر سال جاری ۶۰ هزار نفر فرهنگی بازنشسته می شوند و تا دو سال آینده این تعداد به ۸۵ هزار نفر می رسد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: متاسفانه ۳۰ درصد فضای آموزش کشور غیر ایمن وخطر آفرین است و از ۱۰۰ هزار کلاس درس ۳۰ هزار کلاس غیرایمن هستند.

بطحایی یادآور شد: چالش بسیار جدی دیگر این است که ۹۹ درصد بودجه استانی ما فقط صرف حقوق و مزایای پرسنل می شود و این‌چالش ها باعث شده تا نتوانیم به کیفیت بیشتر توجه کنیم و نیاز است از این چالش ها به سرعت عبور کنیم.

وی ادامه داد: در تبصره ۹ قانون بودجه سال ۹۷ فرصت خوبی برای آموزش و پرورش دیده شده است و با تصویب شورای آموزش و پرورش استانها با تغییر کاربری، ارزش افزوده ای به آموزش و پرورش می رسد، همچنین بودجه آموزش و پرورش ما در استانها اختصاصی شده است و موافقت نامه با سازمان مدیریت استان منعقد می شود./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :