امروز پنج شنبه۱ آذر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶:۴۳
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ،‌ ۰۹:۵۷

سینما عنصر حیات و پویایی فرهنگی است

انتشار: چهارشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۲۳:۳۵ |
کد خبر: 92827 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از سینما به عنوان اساسی ترین عنصر حیات و پویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته یاد کرد. محمود شالویی با گرامیداشت روز سینما اظهار داشت: امروز روز سینماست. روز نور، صدا و حرکت. روز نگارش حقیقت از دید دریچه روشن دوربین‌ها و سینما یکی از […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از سینما به عنوان اساسی ترین عنصر حیات و پویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته یاد کرد.

محمود شالویی با گرامیداشت روز سینما اظهار داشت: امروز روز سینماست. روز نور، صدا و حرکت. روز نگارش حقیقت از دید دریچه روشن دوربین‌ها و سینما یکی از اساسی ترین عناصر حیات وپویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته محسوب می شود.

وی افزود: سینما هنری است موثر برای نشان دادن فرهنگ‌ها و اندیشه‌هایی که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره ان را روایت کرد و با توجه به تأثیر گذاری و جریان سازی این هنر ، فعالان این عرصه می توانند با تولیدات خود، روح امید ،شوق پیشرفت ، انگیزه کار و تلاش ،اعتماد به نفس و اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی را در جامعه ترویج دهند و سهم بزرگ خور را در پیشرفت و تعالی کشور ایفا کنند.

به گفته شالویی، سینمای ایران از آغاز تاکنون خالق آثاری برجسته، فاخر، جاودانه و ماندگار بوده است و آثار هنرمندان صاحب نام مازندران در عرصه هنر هفتم همواره پیشرو و درخشان بوده است و سینماگران این استان با تلاش و ارائه هنر خود، موفق به کسب بهترین و باافتخارترین عناوین فرهنگی شده‌اند.

در سال ١٣٧٩ در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با صد سالگی ورود سینما به ایران ٢١شهریور ماه به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است./ مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1