پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از سینما به عنوان اساسی ترین عنصر حیات و پویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته یاد کرد.

محمود شالویی با گرامیداشت روز سینما اظهار داشت: امروز روز سینماست. روز نور، صدا و حرکت. روز نگارش حقیقت از دید دریچه روشن دوربین‌ها و سینما یکی از اساسی ترین عناصر حیات وپویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته محسوب می شود.

وی افزود: سینما هنری است موثر برای نشان دادن فرهنگ‌ها و اندیشه‌هایی که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره ان را روایت کرد و با توجه به تأثیر گذاری و جریان سازی این هنر ، فعالان این عرصه می توانند با تولیدات خود، روح امید ،شوق پیشرفت ، انگیزه کار و تلاش ،اعتماد به نفس و اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی را در جامعه ترویج دهند و سهم بزرگ خور را در پیشرفت و تعالی کشور ایفا کنند.

به گفته شالویی، سینمای ایران از آغاز تاکنون خالق آثاری برجسته، فاخر، جاودانه و ماندگار بوده است و آثار هنرمندان صاحب نام مازندران در عرصه هنر هفتم همواره پیشرو و درخشان بوده است و سینماگران این استان با تلاش و ارائه هنر خود، موفق به کسب بهترین و باافتخارترین عناوین فرهنگی شده‌اند.

در سال ١٣٧٩ در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با صد سالگی ورود سینما به ایران ٢١شهریور ماه به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است./ مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :