پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: ۳۶ موتورسوار ۴ ماه نخست امسال در مازندران جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه چپارسال ۲۳ درصد کاهش داشت.

به گزارش کیاپرس ،عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۳۶ موتور سوار ۴ ماه نخست امسال در حوادث ترافیکی مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه چپارسال ۲۳ درصد کاهش داشت.

وی افزود: ساری با ۶ نفر، جویبار، بابل و بهشهر هر کدام با ۴ مورد بیشترین و شهرستان‌ های نور، تنکابن، بابلسر، عباس اباد، نکا هر کدام با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.

عباسی گفت: بیشترین فوتی در خرداد ماه با ۱۴ فوتی و بعد از آن تیر با ۱۲، اردیبهشت با ۶، فروردین با ۵ مورد به ترتیب در رتبه‌ های بعدی قرار دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوار‌ها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار ۱۱ فوتی و کمترین گروه سنی ۵۰ تا ۴۱ سال با ۳ فوتی به ثبت رسید.

عباسی گفت: ۱۸۳ نفر چهار ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که ۳۶ درصد آن مربوط به موتور سوار‌ها هستند.

وی افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌ های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در چهار ماهه امسال بوده که امید می‌ رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :