پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: آمارها نشان می دهد در چهار ماهه سالجاری ، تعداد ۴۶ نفر (۳۱مرد و مابقی زن ) از عابرین پیاده در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشت .

به گزارش کیاپرس ،علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اظهار کرد: مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در چهار ماهه سالجاری ۱۸۳ میباشد که ۲۵درصد از کل تلفات حوادث رانندگی در این چهار ماهه عابرین پیاده هستند .

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اضافه کرد:بر اساس گزارش ارسالی از مراکز پزشکی قانونی استان، اردیبهشت ماه با ۱۸ بیشترین و فروردین با ۱۳، خرداد با ۱۰ و تیر ماه با ۵ فوتی به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی افزود : بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده در شهرستان‌های بابل با ۹ ، آمل و قائمشهر هر کدام با ۶ مورد به ترتیب بیشترین فوتی در آن به ثبت رسید .

این مسؤول بیان کرد: براساس آمار ارجاعی بیشترین نوع وسیله درگیر با عابرین پیاده را ۸۱ درصد خودروی سواری هستند که از این تعداد پراید با ۱۳ مورد و ۲۰۶ با ۵ ، سمند و پارس هر کدام با ۳ ، ۴۰۵ با ۲ و تندر با یک و سایر سواری با ۱۰ مورد ه ترتیب بیشترین رکورد را به ثبت رساندند.

وی در پایان گفت:تعداد ۲۵ نفر در محور برون شهری و راه روستایی و ۲۱ نفر هم محور درون شهری جان خود را از دست دادند. همچنین ۲۴ نفر از عابرین در بیمارستان و ۲۲ نفر هم در محل حادثه فوت کردند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :