پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

اغلب داروهای بیماری‌های خاص در داروخانه‌های هلال‌احمر موجود است

کیاپرس :مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر گفت: اغلب داروهای مورد نیاز بیماران خاص به ویژه بیماران سرطانی در داروخانه‌های هلال‌احمر موجود است.

به گزارش کیا پرس به نقل از جهان صنعت ،علی فرجی در مورد اینکه آیا داروهای بیماران خاص به ویژه بیماران سرطانی در داروخانه هلال‌احمر موجود است یا خیر؟ گفت: بیشتر داروهای مورد نیاز بیماران سرطانی، پیوندی، دیالیزی، بیماران ام‌اس و . . . در داروخانه‌های مرکزی هلال‌احمر، فوق تخصصی (تک نسخه‌ای)، مرکزی شماره دو تهرانپارس و جزیره کیش تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر موجود است و این داروخانه‌ها خدمات دارویی را به واسطه اعتبار ملی و نشان بین‌المللی هلال‌احمر در راستای کاهش آلام بیماران و مراجعین به آنها ارائه می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر در مورد چرایی کمبود دارویی نیز اظهار کرد: برخی از مشکلات و کمبودهای کشوری در زمینه دارو به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان است‌ به طوری که امروزه برای خرید دارو و انتقال ارز به سایر کشورها مشکلاتی وجود دارد که البته امیدواریم با تدابیر مسوولان محترم این مساله برطرف شود. ضمن اینکه سازمان تدارکات پزشکی نیز تمام توان خود را به کار گرفته تا سبد دارویی کاملی را فراهم و تامین کند تا خدایی ناکرده این شائبه ایجاد نشود که دارویی برای درمان بیماران وجود ندارد.

او ادامه داد: در شرایط فعلی تهیه و تامین مواد اولیه برای تولید دارو در داخل کشور نیز با مشکلاتی مواجه شده است که این امر گاهی موجب کاهش تولیدات داخلی و به دنبال آن منجر به کمبود در سطح کشور می‌شود. همچنین موضوع نقدینگی شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های پخش و واردکنندگان و برگشت نقدینگی که گاهی به ۵۵۰ روز هم می‌رسد دلیل دیگری برای بروز موضوعاتی از این دست است.

فرجی با اشاره به فعالیت شرکت‌های داروسازی سها و تجهیزات پزشکی هلال ایران نیز بیان کرد: این شرکت‌ها در حال حاضر با ظرفیت بالایی در حال تولید اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی بیماران است و تلاش می‌شود با تولید محصولات راهبردی، ‌نقش بارزی در نظام بهداشت و درمان کشور ایفا کند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :