پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _ محمد اسلامی در دیدار با طالح زیادف با اشاره به این که روابط بین مازندران و کشورهای همسایه شمالی ایران باید بیشتر شود، خاطرنشان کرد: همه بسترها برای ایجاد ارتباط قوی بین دو منطقه امیرآباد و باکو وجود دارد. ‎

استاندار مازندران و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان در جهت توسعه همکاری ها با هم دیدار کردند.

استاندار مازندران در دیدار با طالح زیادف، گفت: همه بسترها برای ایجاد ارتباط قوی بین دو منطقه امیرآباد و باکو وجود دارد.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان این که همکاری‌های اداری خوبی بین استانداری مازندران و معاونت امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری با کشورهای حوزه دریای خزر وجود دارد، افزود: ما جمهوری آذربایجان و کشورهای همسایه شمالی را یک فرصت مناسب برای افزایش مروادات تجاری می‌‌دانیم.

وی افزود: با اقدامات مناسبی که در بندر امیرآباد انجام می‌شود، روابط بین مازندران و کشورهای همسایه شمالی ایران باید بیشتر شود و تلاش بیشتری برای افزایش ارتباطات تجاری در منطقه صورت گیرد.

استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: ایجاد ظرفیت مشترک همکاری بین دو منطقه امیرآباد و باکو سنگ بنای فکری است که هر دو کشور بر آن معتقد هستند.

وی، گفت: همه بسترها برای ایجاد این ارتباط قوی وجود دارد و افتتاح اسکله رورو ریلی امیرآباد کمبودهای موجود برای این هدف را از بین می‌برد.

استاندار مازندران با اشاره به اثرگذاری همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر که تیر ماه امسال به میزبانی بندر امیرآباد برگزار شد، گفت: برگزاری یک نمایشگاه و همایش بین‌المللی با محوریت توسعه صادرات در ماه‌ های آینده می‌تواند بسیاری از ظرفیت‌ها را در منطقه شناسایی و شکوفا کند.

اسلامی خاطرنشان کرد: این همایش باید به گونه‌ای باشد که همه بازرگانان، فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و شرکت‌های صادراتی منطقه در بخش نمایشگاهی آن حضور داشته باشند و ظرفیت‌های اقتصادی مازندران و کشورهای همسایه ما معرفی شود.

وی با تأکید بر این که باید روابط بین کشورهای حاشیه دریای خزر با ایران از طریق بنادر شمالی به ویژه بندر امیرآباد افزایش یابد، تصریح کرد: زمان برگزاری این همایش با رایزنی مدیران و مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و بخش اقتصادی جمهوری آذربایجان مشخص شود تا همایشی با کیفیت و اثرگذار در استان برگزار شود. این همایش و نمایشگاه می‌تواند پس از برگزاری در مازندران، در سایر کشورهای همسایه دریای خزر نیز برای افزایش ارتباطات و تقویت اقدامات انجام شده برگزار شود.

در این دیدار هم چنین طالح زیادف، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان با بیان این که بنادر مازندران و آذربایجان باید ارزش افزوده ایجاد کنند، گفت: ظرفیت صادراتی مازندران بی نظیر است و بندر امیرآباد آینده بسیار خوبی دارد.

زیادف، یادآور شد: بنادر شمالی زمینه ساز توسعه گردشگری و تجارت دریایی هستند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :