پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
میزان ابتلا به وبا در کشور نگران کننده نیست

کیا پرس : فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری با بیان اینکه وضعیت ابتلا در کشور نگران کننده نیست، خاطرنشان کرد: به افرادی که به کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان سفر می‌کنند، توصیه می‌شود در طول سفر، بهداشت را به خوبی رعایت کنند.

به گزارش کیا پرس ، مسعود مردانی در گفت‌و‌گو با آنا با توجه به شیوع بیماری وبا در فصل تابستان، گفت: در ابتدای فصل تابستان تک‌گیری بیماری وبا در کشور ایران به دلیل تردد زائران و مسافران از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه ایرانیان در این فصل باید بهداشت را به خوبی رعایت و از ابتلا به وبا پیشگیری کنند، افزود: در حال حاضر خوشبختانه مشکلی زیادی در خصوص ابتلا به وبا در کشور گزارش نشده است.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری تاکید کرد: اگر مردم هوشیار باشند و از عوامل خطر دوری کنند، دچار این بیماری خطرناک نمی‌شوند.

مردانی در خصوص راه‌های انتقال این بیماری، گفت: مصرف آب و غذای آلوده و عدم شست‌و‌شوی مناسب دست‌ها پس از اجابت مزاج از مهم‌ترین راه‌های ابتلا به بیماری وبا است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: هم‌چنین استفاده از حوله افراد دیگر برای خشک کردن دست و صورت از دیگر راه‌های انتقال بیماری است.

وی تماس با ادرار و مدفوع افراد آلوده را از دیگر راه‌های انتقال وبا به سایر افراد دانست و بیان کرد: به افرادی که به کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان سفر می‌کنند توصیه می‌شود در طول سفر، بهداشت را به خوبی رعایت کنند.

مردانی گفت: مهم‌ترین گام برای پیشگیری از این بیماری رعایت بهداشت است. متاسفانه وبا در صورت بروز می‌تواند جان بیماران را با خطر مواجه کند.

سلامت نیوز: میزان ابتلا به وبا در کشور نگران کننده نیست

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :