پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کیا پرس : معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه فردی که خون اهدا می کند، بدن سالم تری دارد، گفت: توصیه می شود افرادی که توانایی اهدای خون را دارند، این اقدام را انجام دهند، چراکه هر قطره خونی که توسط مردم اهدا می شود، ارزشمند بوده و نجات بخش زندگی انسان هایی است که به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند.  
دکتر مریم حضرتی در گفت و گو با وبدا، درخصوص روز اهدای خون، اظهار داشت: تمام مردم اعم از مسئولان و شهروندان برای اهدای خون به مراکز و پایگاه های انتقال خون مراجعه کرده و خون اهدا کنند و به گونه ای نباشد که فقط دیگران را به این کار خیر و انسان دوستانه تشویق کنیم، خودمان نیز عامل به آن، باشیم.
وی افزود: توصیه می شود افرادی که توانایی اهدای خون را دارند، این اقدام را انجام دهند، چراکه هر قطره خونی که توسط مردم اهدا می شود، ارزشمند بوده و نجات بخش زندگی انسان هایی است که به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند.
معاوون پرستاری وزارت بهداشت، یادآور شد: فردی که خون اهدا می کند، بدن سالم تری داشته و کمتر از دیگران در معرض سکته قلبی و سایر بیماری ها قرار می گیرد. همچنین اهدا کنندگان خون می توانند از چکاپ رایگان نیز بهره مند شوند./

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :