پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
مرگ و بیماری در انتظار مصرف کنندگان قرص های لاغری

کیا پرس : متخصص تغذیه و رئیس شهرک سلامت اصفهان در گفت‌وگو با «شهروند» درباره مصرف قرص‌های لاغری غیرمجاز ماهواره‌ای هشدار می‌دهد.

به گزارش کیا پرس، شهروند نوشت: مرتضی صفوی، متخصص تغذیه و رئیس شهرک سلامت اصفهان، در گفت‌وگو با «شهروند» نکته‌هایی درباره مصرف قرص‌های لاغری برای آنهایی که می‌خواهند در مدت کوتاهی وزنشان را کم کنند، بیان کرد.
به افراد ذیصلاح که کارشناس تغذیه هستند، مراجعه کنید.
متخصصان تغذیه می‌توانند به شما برای لاغر شدن کمک کنند.
توصیه‌های لاغری را از باشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها نگیرید.
به تبلیغات ماهواره‌ای توجه نکنید. پیگیری سلامت کالاها از طریق ماهواره امکان‌پذیر نیست. اگر تخلفی صورت بگیرد، نمی‌توان به افراد دسترسی پیدا کرد. بیشتر تولیدکنندگان خارج از ایران هستند و از طریق ماهواره تبلیغات را انجام می‌دهند و در نهایت کالا که همان قرص‌ها و داروهای لاغری است با پیک به در خانه‌ها فرستاده می‌شود.
خیلی از قرص‌هایی که مصرف می‌شود از فارماکوپه (کتابی که فهرست کامل داروها در آن نوشته شده است) دنیا حذف شده است، اما به اسم‌های دیگر از طریق آرایشگاه‌ها و باشگاه‌ها و حتی عطاری‌ها فروخته می‌شود. افراد زمانی متوجه مشکل می‌شوند که دیگر کار از کار گذشته است.
قرص‌های لاغری غیرمجاز، کبد و کلیه را از کار می‌اندازد و مشکلات جدیدی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند.
ترکیبات داخل قرص‌های لاغری غیرمجاز که به‌صورت غیررسمی تبلیغ می‌شود، حاوی آمفتامین، فن فلورامین و سیبوترامین است. اینها ترکیباتی است که فشار خون را بالا می‌برد، نارسایی قلبی ایجاد می‌کند و ضربان قلب را بالا می‌برد.
ترکیبات داخل قرص‌های لاغری غیرمجاز، معمولا حاوی مواد مخدر است که به نام‌های مختلف فروخته می‌شود.
این مواد می‌تواند با از کار انداختن کبد و کلیه و نارسایی قلبی منجر به مرگ افراد شود.
ترکیبات این قرص‌ها اگر از نوع محرک و مخدر باشد، احساس شادی و رضایت در فرد ایجاد می‌کند و می‌تواند منجر به اعتیاد افراد شود. گزارش‌هایی در این زمینه به ما داده شده است که افراد از طریق این قرص‌ها معتاد شده‌اند.
مکمل‌هایی وجود دارد که برای لاغری اثربخش و مورد تایید است. این مکمل‌ها در مغازه‌های سلامت (HEALTH SHOP) و فارمسی‌ها فروخته می‌شود و تاییدیه اف‌دی‌ای (سازمان غذا و داروی آمریکا) را دارند.
برخی از مکمل‌ها ریشه گیاهی دارند. این مکمل‌ها را اف‌دی‌ای تایید نمی‌کند و تنها داروهایی که منشأ شیمیایی دارد را مورد تایید قرار می‌دهد و بررسی می‌کند.
افرادی که می‌خواهند لاغر شود، به هیچ‌وجه بدون نظر متخصص از داروهای لاغری استفاده نکنند.
داروهای لاغری باید حتما شماره پروانه ساخت و شماره بهداشتی داشته باشد

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :