امروز سه شنبه۲۹ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶:۵۵
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ،‌ ۰۹:۵۷

حفظ تعادل فشار خون با نوشیدن آب

انتشار: دوشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۵۵:۴۵ |
کد خبر: 91431 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir): کیا پرس :  پرفشاری‌خون یکی از مهم‌ترین مشکلات بهداشتی در کشور‌های پیشرفته و در حال توسعه است که در صورت درمان نشدن، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را به همراه دارد. نجمه حجازی عضو هیات علمی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز، گفت: برای اینکه فشار خون در سطح عادی […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
آیا با نوشیدن آب تعادل فشار خون حفظ می‌شود؟

کیا پرس :  پرفشاری‌خون یکی از مهم‌ترین مشکلات بهداشتی در کشور‌های پیشرفته و در حال توسعه است که در صورت درمان نشدن، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را به همراه دارد.

نجمه حجازی عضو هیات علمی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز، گفت: برای اینکه فشار خون در سطح عادی باشد، باید آب موردنیاز بدن را تامین کنیم.

وی ادامه داد: هنگامی که میزان مصرف آب کم باشد، فشار خون بالا می‌رود، این به دلیل آن رخ می‌دهد که بدن در تلاش است تا آب موجود را با حفظ سدیم تامین کند و سدیم نیز ارتباط مستقیمی با فشار خون بالا دارد.

نجمه حجازی افزود: هنگامی که دچار کم آبی می‌شویم، بدن به تدریج برخی بستر‌های مویرگی مشخص را می‌بندد که به نوبه خود افزایش فشار در شریان‌ها و مویرگ‌ها را در پی دارد و این شرایط، سبب افزایش فشارخون می‌شود، پس نوشیدن آب برای کاهش فشارخون به صورت طبیعی، منطقی است.

استادیار دانشکده تغذیه و علوم غذایی با توصیه به مصرف روزانه ۸ لیوان آب تصریح کرد: به خاطر داشته باشیم که هیچگاه نباید افزایش نوشیدن آب به صورت ناگهانی اتفاق بیفتد.

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1