پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس : محمدحسین مقیمی استاندار تهران با اشاره به اینکه بخشنامه‌ای به دستگاه‌ها برای صرفه‌جویی ۱۰ درصدی برق و ۲۰ درصدی مصرف آب ارسال شده گفت: دستگاه‌های آب و برق مکلف هستند هر ۱۵ روز یک بار مصرف برق و آب دستگاه‌ها را گزارش دهند که آب و برق دستگاه‌هایی که رعایت نکنند قطع می‌شود و از ساعت ۱۳:۳۰ نیز سیستم‌های سرمایشی در همه دستگاه‌ها باید خاموش شود.
قطع سیستم‌های سرمایشی ادارات تهران از ساعت ۱۳:۳۰

استاندار تهران با اشاره به کمبود ۶۰ درصدی تولید برق از منابع آبی گفت: بخشنامه قطع سیستم‌های سرمایشی از ساعت ۱۳:۳۰ در همه دستگاه‌های استان ابلاغ می‌شود.

مقیمی با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و برق در ادارات تصریح کرد: باید صرفه‌جویی را در دولت شروع کنیم، تولید نیروگاه‌های برق با کاهش ذخیره آب از ۹ هزار مگاوات برق به ۴ هزار مگاوات رسیده و شاهد کمبود ۶۰ درصدی تولید برق از منابع آب هستیم.

وی با اشاره به اینکه بخشنامه‌ای به دستگاه‌ها برای صرفه‌جویی ۱۰ درصدی برق و ۲۰ درصدی مصرف آب ارسال شده گفت: دستگاه‌های آب و برق مکلف هستند هر ۱۵ روز یک بار مصرف برق و آب دستگاه‌ها را گزارش دهند که آب و برق دستگاه‌هایی که رعایت نکنند قطع می‌شود و از ساعت ۱۳:۳۰ نیز سیستم‌های سرمایشی در همه دستگاه‌ها باید خاموش شود.

استاندار تهران همچنین بیان کرد: کار و فعالیت باید در کنار صرفه‌جویی در دستور کار قرار گیرد و مدیران از هزینه‌های اضافی همچون سفر خارجی پرهیز کنند، ۸ ساعت کاری را با کیفیت و بهره‌وری بالا انجام دهیم و احساس کنیم در این شرایط تکلیف به عهده داریم و همچون رزمندگان در طول دفاع مقدس با همان روش در صحنه اقتصادی جلو برویم و کار را با جدیت و علاقمندی انجام دهیم.

مقیمی خطاب به مدیران مبنی بر عدم انجام مصاحبه‌های هزینه‌ساز ادامه داد: باید در تصمیم‌گیری‌ها منافع بیشتر از مضرّات باشد و مدیران مصاحبه‌های هزینه‌ساز را کنار بگذارند، به عملکرد خودمان بپردازیم و به سایر بخش‌ها وارد نشویم، اختلافات را کنار بگذاریم و برای مقابله با مشکلات اقتصادی متحد شویم.

وی با بیان اینکه اشتغال، تولید، حمایت از اقشار کم درآمد و مدیریت نقدینگی باید در رأس برنامه‌ها باشد اظهار داشت: توقف هر واحد صنعتی، کشاورزی و گردشگری حتی برای یک روز خسارت جبران‌ناپذیری به دنبال دارد، دستگاه‌های نظارتی با متخلفان برخورد کنند اما در شرایطی که منابع مالی محدود است به تعطیلی کار منجر نشود که در پی آن سرمایه‌ها راکد می‌شوند.

وی ضمن تأکید بر اینکه میز خدمت در همه دستگاه‌ها باید از اول تیرماه شروع به کار کرده باشد تصریح کرد: شفاف‌سازی برای جلوگیری از فساد مالی در دستگاه‌ها مدنظر قرار گیرد، در این زمینه قراردادها، مزایده‌ها و مناقصه‌ها به اطلاع مردم برسد و مردم در جریان همه فعالیت‌های اقتصادی سازمان‌ها قرار بگیرند.تسنیم

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :