پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس : احمد حسین زادگان در جلسه شورای عفاف حجاب استان، خاطرنشان ساخت: دستورالعمل ها و وظایف سازمانی اغلب دستگاه ها به صورت روتین صورت می گیرد اما باید کارهای جدید و خلاقانه در حوزه عفاف و حجاب طراحی و برنامه ریزی شود. ‎

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به این که اگر بنا به انجام کار ارزش بخشی در حوزه عفاف و حجاب باشد، باید از توجه صرف به یک بخش خارج شده و جنبه عمومی تر به این حوزه داده شود، گفت: دستورالعمل ها و وظایف سازمانی اغلب دستگاه ها به صورت روتین صورت می گیرد اما باید کارهای جدید و خلاقانه در این حوزه طراحی و برنامه ریزی شود.

احمد حسین زادگان در جلسه شورای عفاف حجاب استان مازندران با اشاره به این که با آسیب شناسی از کارهای صورت گرفته، باید معایب و محاسن برنامه های گذشته بررسی شود، عنوان کرد: تجمعات حمایت از عفاف و حجاب باید به صورت گسترده تر و با مشارکت بیشتر دستگاه ها صورت گیرد، ایجاد جذابیت و داشتن برنامه در این حوزه می تواند دستاورد مناسبی را در اختیار برگزارکنندگان قرار دهد.

وی، افزود: استفاده از بانوان مذهبی و دارای سابقه انقلابی در خطبه های نمازجمعه می تواند به جایگاه ویژه بانوان نخبه، تحصیل کرده و دارای جایگاه سیاسی و اجتماعی کمک کند.

حسین زادگان افزود: یکی از مبانی و شیوه های اجرای حقوق شهروندی در استان می تواند توجه به قشر بانوان و فعالیت ها و جایگاه های آنان باشد، باید به سهم بانوان از حوزه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور و استان مازندران نیز توجه کرد.

معاون استاندار مازندران بیان کرد: حجاب تنها متخص بانوان نیست بلکه مردان نیز باید عفت را رعایت کنند و در کنار زنان در این زمینه کوشا باشند.

حسین زادگان تصریح کرد: باید تلاش کنیم سهم بانوان را در برنامه های هفته عفاف و حجاب افزایش دهیم و نقش دستگاه های اجرایی در لایه های عمیق تر از جامعه مانند اصناف و شهرداری ها پررنگ شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان این که، در حوزه عفاف و حجاب نباید انتزاعی صحبت شود، اظهار داشت: امروز ماهواره در خانواده ها نفوذ کرده است و دسترسی به شبکه های فارسی زبان که به خوبی در این زمینه با برنامه های روانشناسی و خانواده محور برنامه ریزی کرده اند میسر است، این رسانه ها به دنبال اثربخشی بر روی نسل جوان هستند و در این شرایط اگر به دنبال کارهای کلیشه ای و نمادین باشیم اثربخشی نخواهد داشت.

وی، گفت: فیلم های خانوادگی ماهواره ای به دنبال سست کردن بنیان خانوده ها هستند که باید در این زمینه هوشیاری ویژه داشته باشیم.

حسین زادگان همچنین بر نقش رسانه ها و صدا و سیما و سازمان های مردم نهاد در فعال شدن بخش های مختلف جامعه تاکید کرد.

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :