پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس :آیت الله آملی لاریجانی گفت: در چند روز اخیر در مورد اجرای قصاص نسبت به یک قاتل بی رحمی که داعش وار در خیابان پاسداران جنایت انجام داده بود و بررسی مساله قضایی که عادلانه صورت گرفت و قصاص به درخواست اولیای دم صورت گرفت، چه معرکه ای به راه انداختند، وزارت خارجه آمریکا برای محکوم کردن این موضوع بیانیه می دهد، شما چه کاره هستید که از هزاران کیلومتر آن طرف تر در امور داخلی یک کشور دخالت می کنید‎؟

رییس قوه قضاییه: دولت نیازهای کشور را تدارک دیده/ اگر فردا یک عده احضار شدند نگویند ما نمی‌دانستیم/ اینها بدانند سر و کارشان به قانون افساد فی الارض است

همایش سراسری قوه قضائیه با حضور سران سه قوه و مسئولان کشوری و قضایی درسالن اجلاس سران برگزار شد.

به گزارش میزان، همایش سراسری قوه قضائیه با حضور سران سه قوه و مسئولان کشوری و قضایی درسالن اجلاس سران برگزار شد.

آیت الله آملی لاریجانی در این همایش گفت: اقتدار بالای نظام جمهوری اسلامی در منطقه و در سطح بین الملل، توانمندی های نظامی،تکنولوژیکی، منابع انسانی بسیار گرانبها، بصیرت و هوشمندی مردم، منابع غنی نفت و گاز همه اینها از جهات اقتدار و خوشبینی به آینده است و نظام امکان مقابله با سلطه جهانی را دارد.

وی ادامه داد:دشمن بعد از مشاهده اقتداری که امروز برای جمهوری اسلامی در منطقه تحقق پیدا کرده، تلاش می کند این توانمندی ها را از بین ببرد و ایران هراسی شدیدی را در دنیا دنبال می کند.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: در همین چند روز اخیر در مورد اجرای قصاص نسبت به یک قاتل بی رحمی که داعش وار در خیابان پاسداران جنایت انجام داده بود و بررسی مسئله قضایی که عادلانه صورت گرفت و قصاص به درخواست اولیای دم صورت گرفت، چه معرکه ای به راه انداختند، وزارت خارجه آمریکا برای محکوم کردن این موضوع بیانیه می دهد، شما چه کاره هستید که از هزاران کیلومتر آن طرف تر در امور داخلی یک کشور دخالت می کنید‎؟

آیت الله آملی لاریجانی افزود: اینکه مسئله اصلی اختلاف سلایق شود و اهداف مهم نظام و انقلاب مغفول واقع شود را نمی توان هضم کرد، با نظارت رهبر انقلاب و ارشادات ایشان وحدت خوبی در کشور حاصل و حاکم است، قوا و مسئولین قوا همگرایی دارند و با آشکارتر شدن دشمنی آمریکا در منطقه این انسجام بهتر شده است‎.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: در این چند روز، تلاطم در بازار سکه،ارز و مسکن را دیدید، متاسفانه در این چند سال نقدینگی رشد فزاینده داشته که بسیار خطرناک است و به صورت سرکش به هر کجا سر می زند؛ باید برای آن چاره اندیشید، در جلسات سران قوا تصمیمات خوبی گرفته شده و امیدواریم بخش قابل توجهی از نقدینگی جذب شود‎.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: این برای ما مسلم است عده ای با سرمایه های کلان خودشان در بازار تلاطم ایجاد می کنند، امروز نیروهای امنیتی موظفند اخلالگران در نظام اقتصادی کشور را شناسایی کنند و کار این اخلال گران خیانت به کشور و مردم است.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به هیچ وجه با این مسئله کنار نخواهد آمد و به این اخلال گران هشدار می دهم پنبه ها را از گوش بیرون بیاورند این کارها(اخلال در نظام اقتصادی)مجازات های بسیار سنگینی دارد.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: اگر مصداق افساد فی الارض باشد اعدام و اگر غیر از این باشد تا ۲۰ سال حبس و تمام اموال آنها مصادره می شود؛ در اجرای این قانون تردید نخواهیم کرد و نیروهای امنیتی موظفند در اسرع وقت آنها را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کنند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :