پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس: فضای آرامش‌بخش‌ و جذابِ بوستان بانوان شهر ساری، به‌عنوان بزرگترین و مجهزترین پار‌ک اختصاصی بانوان در منطقه شمال کشور، به زودی پذیرای زنان این سرزمین خواهد بود
بوستان بانوان؛ ضرورت‌ها و فرصت‌ها

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ضرورت ها و فرصت های بوستان بانوان به شرح ذیل ارائه می گردد:

 بانوان به‌عنوان تاثیرگذارترین قشر بر سلامت و شادابی جامعه، نیمی از جمعیتِ کهن‌شهر ساری را به خود اختصاص داده‌اند. چه در فرهنگ بومی مردم شمال کشور که از دیرباز زنان دوشادوش مردان در کلیه صحنه‌های اجتماعی و اقتصادی حضور داشته و چه در دین مبین اسلام، به ایشان جایگاه ویژه‌ای اعطا شده است. اما بدیهی است در این دوران که گذار از سنت به مدرنیسم رخ داده، می‌بایست به مطالبات این قشر با نظرگاهی متفاوت نگریست. ردپای این سطح از توجه در ادبیات شهرسازی نوین و خلق فضاهایی مختص بانوان نیز قابل مشاهده است. ازآنجایی که توجه به سلامت جسمی و روحی زنان از اهمیت بالایی برخوردار است، یکی از امکاناتی که در این راستا و مختص ایشان در فضای شهری در نظر گرفته شده، پارک بانوان است. این موضوع در واقع رفع نیازی است که می‌بایست منطبق بر آموزه‌های ایرانی-اسلامی بدان پاسخ گفت.

لذا، شهرداری ساری با الگو برداری از کلان‌شهرهای کشور و در جهت ارج نهادن به مقام زنان و رفاه شهروندی آنان، اقدام به ساخت بوستانی ویژه این قشر نموده و توجه مبسوطی به مطالبات ایشان دارد. بوستان بانوان شهر ساری، به‌عنوان بزرگترین و مجهزترین پارک اختصاصی بانوان در منطقه شمال کشور از سال ۱۳۹۵ و با همت شهردار و مجموعه مدیریت شهری ساری، به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گرفت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :