پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس :دکتر محسن اعرابی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با خبرنگار وبدا در خصوص آخرین وضعیت از وقوع بیماری گوارشی در کلاردشت ، با بیان اینکه : …

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر محسن اعرابی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با خبرنگار وبدا ، در خصوص آخرین وضعیت از وقوع بیماری گوارشی در کلاردشت ، با بیان اینکه از ساعت ۲۱روز یکشنبه ۶ خرداد ۹۷ ، تعدادی از شهروندان کلاردشتی با علائم بیماری گوارشی خفیف به بیمارستان حضرت قائم (عج) این شهرستان مراجعه کردند افزود : تا صبح امروز سه شنبه ۸ خرداد ۹۷ کل آمار مراجعین ۳۰۹ نفر بوده که از این تعداد ۳۰۴ نفر به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند و ۵ نفر نیز پس از بستری و انجام اقدامات درمانی لازم شب گذشته ترخیص شدند.

رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به بارندگی های شدید در روزهای اخیر در منطقه کلاردشت گفت : اکیپ های سازمان های آب و فاضلاب شهری و روستایی در منطقه مستقر شدند و اصلاحات لازم را برای ایمنی آب آشامیدنی بعمل آوردند و شبکه تحت پوشش این دو شرکت در حال حاضر در وضعیت مطلوبی به سر می برد.

دکتر اعرابی با بیان اینکه کلر سنجی به صورت کامل در سیستم شبکه آبرسانی این شهرستان در حال انجام است اظهار کرد: پس از در یافت گزارش های اولیه تیم مرکز عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی مازندران در منطقه حاضر شده و پس از انجام اقدامات لازم جهت بررسی علل وقوع این وضعیت، از بیماران و منابع آب آشامیدنی شهرستان کلاردشت نمونه گیری های مورد نیاز دریافت شد و ﺟﻬﺖ اﻧﺠﺎم ﺑﺮرﺳﻲ. ﻫﺎی آزﻣﺎﻳﺸﮕﺎﻫﻲ به آزمایشگاه مرجع در تهران ارسال گردید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه تظاهر بیماری در بیماران مراجعه کننده به صورت بیماری گوارشی با علائم خفیف بوده علل ویروسی را یکی از دلایل قوی این وضعیت دانست و تصریح کرد به محض دریافت نتایج آزمایشگاهی از مرکز تهران اطلاع رسانی لازم را انجام خواهیم داد.

دکتر اعرابی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی بیان کرد : شست و شوی دست ها با آب و مایع ضد عفونی کننده پس از اجابت مزاج و قبل از غذا خوردن در پیشگیری بسیاری از بیماری ها موثر است. وی همچنین بر شستن و ضدعفونی کردن سبزیجات و میوه های تازه تاکید کرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :