پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس :عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:حدود ۶۰ هزار میلیارد دلار اوراق در بودجه سال ۹۷ دیده شده که اگر این اوراق به فروش نرسد منجر به کسری بودجه می شود
محمود بهمنی

محمود بهمنی در گفت وگویی با اشاره به انتشار خبری از صندووق بین المللی پول مبنی بر کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری برای ایران، گفت: اگر کشور با کسری بودجه مواجه شود، دولت مجبور به انتشار اوراق مشارکت می شود که این موضوع سبب افزایش نقدینگی می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: زمانی که هزینه ها بالا رفته و بودجه کامل دیده نشده و با کسری بسته شود، دولت مجبور به تزریق منابع می شود که تزریق منابع افزایش نقدینگی و افزایش قیمت ها را به دنبال دارد.

زمانی که هزینه ها بالا رفته و بودجه کامل دیده نشده و با کسری بسته شود، دولت مجبور به تزریق منابع می شود که تزریق منابع افزایش نقدینگی و افزایش قیمت ها را به دنبال دارد.

استقراض از مردم حجم نقدینگی را افزایش می دهد

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ با کسری بسته نشده است، ادامه داد: حدود ۶۰ هزار میلیارد دلار اوراق در بودجه سال ۹۷ دیده شده که اگر این اوراق به فروش نرسد منجر به کسری بودجه می شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر اوراق مشارکت به فروش برسد یعنی استقراض از مردم که اگر این استقراض از مردم صورت گیرد مجددا پول به جامعه تزریق می شود و حجم پول تغییر نمی یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زمانی حجم پول تغییر می یابد که اسکناس چاپ شود، تصریح کرد: اگر استقراض از مردم صورت نگیرد، یعنی به میزانی که کسری بودجه وجود دارد، نتوان اوراق فروخت، دولت مجبور به جبران کسری به نحو دیگری می شود./خیر گزاری خانه ملت

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :