پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان
کیا پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری اسماعیل حسن زاده در جلسه شورای اداری شهرستان ساری با اشاره به وجود جاذبه های بکر گردشگری در مرکز استان اظهار داشت:امسال میزان ورودی گردشگران به استان ۳۰ درصد افزایش یافت. �

 

وی به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: برای امنیت اقتصادی و تحقق شعار سال همه اقشار جامعه باید از کالای تولید داخل استفاده کنند.

سرپرست فرمانداری ساری با بیان اینکه تولید کنندگان داخلی باید تولید کالای باکیفیت را در دستور کار قرار دهند، افزود: با خرید کالای تولید کشور رونق اقتصادی و درنتیجه از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود.

حسن زاده از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال جوانان در استان خبر داد و گفت: متقاضیان با ثبت نام در سامانه کارا  می توانند از تسهیلات کم بهره با سود ۴ تا ۶ درصد برای اشتغال بهره مند شوند که با تخصیص این اعتبار انقلابی در اشتغال مرکز استان ایجاد خواهد شد.

وی بر لزوم برگزاری جلسات کارگروه اشتعال شهرستان به صورت مستمر در شهرستان ساری تاکید کرد و گفت: همه بخشداران شهرستان برای  جذب اعتبار جهت اشتعال و راه اندازی پروژه ها در روستاها تلاش کنند تا به اقتصاد روستاها کمک شود.

سرپرست فرمانداری ساری مهمترین موضوع برای رضایت مندی ارباب رجوع  را جلوگیری از بروکراسی اداری دانست و ادامه داد:طرح تکریم و پاسخگویی ارباب  رجوع باید در تمام ادارات شهرستان ساری اجرایی شود.

حسن زاده با تاکید بر اینکه شبکه دولت باید در تمام ادارات شهرستان اجرایی شود،تصریح کرد: تا پایان اردبیهشت امسال باید همه ادارات شبکه دولت را در ادارات راه اندازی کنند تا از سیستم سنتی فاصله گرفته شود.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه های نیمه تمام باید در اولویت دستگاه ها قرار گیرد، افزود: دستگاه هایی اجرایی شهرستان ساری از تعریف پروژه های جدید خودداری کنند و اولویت اعتبارات را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص دهند.

سرپرست فرمانداری ساری به موضوع توسعه عدالت اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: توسعه عدالت اجتماعی سبب  رضایت مندی و ارائه خدمات را به مردم فراهم می کند.

حسن زاده با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی در شهرستان ساری باید مورد توجه قرار گیرد،یاد آور شد:یکی از اهداف اصلی باید ترغیب مردم و جامعه به توسعه این رشته ورزشی باشد همه به اهمیت این رشته واقف هستیم چراکه نشاط روحی و جسمی افراد را فراهم می کند.

وی به چالش آب در زمین های کشاورزی مرکز استان اشاره کرد و گفت:  جهاد کشاورزی کارگروه آب را به صورت مستمر برگزار کنند با مدیریت بهینه مصرف آب را کاهش دهیم تا به اقتصاد کشاورزی در استان کمک کنیم.

سرپرست فرمانداری ساری تاکید کرد: همه دستگاها موظف هستند برای بکارگیری از ظرفیت تشکل مردم نهاد ۲ تا ۳ تشکل مردم نهاد در ادارات راه اندازی کنند.

وی از راه اندازی سامانه روستا کالا خبر داد و گفت: این سامانه دست دلالان را کوتاه کرده و به تولید روستا و عرضه محصولات روستایی کمک می کند

افزایش ورود 30درصدی گردشگران به استان

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :