پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کیا پرس:معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت مدیریت هزینه های سلامت، گفت: باید سعی کنیم علاوه بر بسترسازی مدیریت در هزینه ها، این هدف مهم را اجرایی کنیم.
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در همایش کشوری دبیران ستاد نظارت بر تعرفه ها که با هدف بررسی عملکرد در سال ۱۳۹۶ و تبیین برنامه ها و اهداف سال جاری و برقراری وحدت رویه در برخورد با تخلفات تعرفه ای، برگزار شد، گفت: در بحث مدیریت هزینه ها در نقطه بسیار حساسی قرار داریم و باید سعی کنیم، تا علاوه بر بسترسازی مدیریت در هزینه ها، این هدف مهم را اجرایی کنیم.
وی با بیان اینکه قانون نظام ارجاع و تدوین و ابلاغ راهنماهای بالینی در حال اجرایی سازی است، خاطرنشان کرد: اصل طرح تحول نظام سلامت،حفظ کرامت مردم، حفاظت مالی در خدمات بستری و عدم ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان است.
معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص تخلفات احتمالی در خدمات رسانی درمانی به بیماران تصریح کرد: تخلفات و اقدامات غیرعلمی هیچگونه توجیهی ندارد، بیماری که به بیمارستان می آید، نزد ما امانت است، چنانچه تیمی وجود داشته باشد که از تخلفات احتمالی پیشگیری کرده و یا با آنها برخورد کند، در واقع به ارائه خدمت پرداخته و فرآیند درمان را کامل می کند.
دکتر جان بابایی گفت: وظیفه ما و مسئولین نظارت، نظارت بر حسن اجرای برنامه های حوزه درمان و دفاع از حقوق شهروندان است.
وی با بیان اینکه نظارت بر تعرفه ها باید در راستای اهداف مدیریت هزینه ها انجام شود، یادآور شد: در خصوص دریافت های غیرمتعارف به هیچ وجه به شرایط قبل بازنخواهیم گشت و نظارت و برخورد با تخلف ها، تکلیف شرعی ما محسوب می شود.
دکتر جان بابایی در پایان تاکید کرد: تغییر رفتار لازمه و مقدمه برقراری عدالت در سلامت است، بنابراین باید تغییر رفتار ایجاد شود تا به سمت عدالت در ارائه خدمات پیش برویم

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :