پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس : مقام عالی دولت در مازندران در این نشست با بیان این که ریل گذاری برای فعالیت اقتصادی بانوان نباید منجر به آسیب دیدن بنیان خانواده شود، افزود: بازارچه های خود اشتغالی برای عرضه تولیدات فعالان اقتصادی در همه شهرهای مازندران ایجاد شود تا بانوان نیز بتوانند از این بستر مناسب برای عرضه محصولات و تولیدات خود استفاده کنند. ‎

کیا پرس به نقل از روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در نشست با بانوان فعال اقتصادی و کارآفرین استان با اشاره به این که باید سیاست ها و برنامه های نظام و دولت تدبیر و امید را برای نقش آفرینی زنان در رونق اقتصادی کشور فراهم کنیم، گفت: در مازندران، حضور زنان در عرصه کار و تلاش و رونق اقتصاد خانواده همواره پررنگ بوده است.

استاندار، با بیان این که ریل گذاری برای فعالیت اقتصادی بانوان نباید منجر به آسیب دیدن بنیان خانواده شود، افزود: نقش بانوان در عرصه های اقتصادی و تحکیم بنیان خانواده باید توامان تقویت شود.

مقام عالی دولت در استان با تاکید بر این که بانک های مختلف استان برای پرداخت تسهیلات ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به بانوان کارآفرین اعلام آمادگی نموده اند، تصریح کرد: از ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی استان در سال ۹۶ بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان جذب شده است.

اسلامی با اشاره به این که اشتغال بانوان باید توسعه یابد، عنوان داشت: دولت در سال ۹۷ متعهد به ایجاد ۱ میلیون و ۳۲ هزار شغل جدید است که از این رقم بالغ بر ۳۲ هزار شغل سهم مازندران می باشد. سامانه کارآ برای متقاضیان اشتغال فعال است و بانوان جوینده کار می توانند برای ثبت تقاضای خود به این سامانه مراجعه نمایند.

استاندار با تاکید بر این که استعلامات لازم در فرآیند صدور مجوز فعالیت های مختلف باید از سوی دستگاه های مسئول دنبال شود، بیان داشت: زمان صدور مجوز بر اساس مصوبه ای که در شورای برنامه ریزی استان به تصویب رسیده است ۵۸ روز است و نباید از این زمان فراتر برود.

وی، سامانه روستا کالا را یک فرصت مناسب برای عرضه مستقیم کالا و محصولات و حذف دلالان بویژه برای بانوان فعال اقتصادی عنوان کرد و یاد آور شد: راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی در شهرهای استان را ابلاغ کرده ایم تا بانوان نیز بتوانند از این بستر مناسب برای عرضه محصولات و تولیدات خود استفاده کنند.

استاندار با اشاره به فعالیت ۷۲ بوم گردی در استان از وجود ۲۰۰ تقاضا در این راستا یاد کرد و گفت: از توسعه بوم گردی در سراسر مازندران حمایت می کنیم. وی با اشاره به این که کارآفرینی مدرن در مازندران حمایت می شود، افزود: توانمند سازی برای ایجاد اشتغال و گسترش مهارت آموزی برای جوانان جویای کار باید تقویت شود.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دشمن با مایوس شدن از تمام نیرنگ ها و توطئه های خود امروز به جنگ اقتصادی روی آورده است، گفت: قیمت ارز در کشور ۴۲۰۰ تومان است و هر قیمت دیگری تخلف محسوب می شود و پیگیرد قانونی دارد. باید از سیاست های دولت در این خصوص حمایت کرد تا برنامه های پولی کشور محقق و تثبیت شود.

در آغاز این جلسه سمیه قاسمی طوسی و لیلا واثقی، مدیران کل امور بانوان و خانواده و جذب و حمایت از سرمایه گذاری  استانداری به ارایه گزارشی از مشاغل موجود بانوان در استان و اعتبارات اشتغال در ردیف های مختلف پرداختند و بانوان و نمایندگان رسته های مختلف شغلی حاضر در جلسه به بیان مشکلات و موانع پیش روی فعالیت های خود پرداختند.  

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :