پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یک موشک بالستیک از نوع «قاهرام۲» به مکان تجمع نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در شهر«الموسم» در منطقه «جیزان» در عربستان سعودی شلیک کردند.

 

کیا پرس به نقل از المیادین،انصار الله یمن یک موشک بالستیک جدید به عربستان سعودی شلیک کرد.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یک موشک بالستیک از نوع «قاهرام۲» به مکان تجمع نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در شهر«الموسم» در منطقه «جیزان» در عربستان سعودی شلیک کردند.

برخی منابع نظامی در وزارت دفاع یمن گفتند که نیروی موشکی انصار الله بامداد امروز تجمع نیروهای سودانی و نیروهای وابسته به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن را در جیزان هدف قرار دادند.

این منبع افزود که حمله به نیروهای سودانی و هادی با استفاده از موشک قاهر ۲ با برد ۴۰۰ کیلومتر صورت گرفت و این موشک نوع پیشرفته و تغییر یافته موشک «سام ۲ »ضد هوایی ساخت روسیه است.

این منبع در ادامه گفت که این حمله موشکی منجر به وقوع تلفات سنگین نیروهای سودانی و هادی شد.

این در حالی است که روز گذشته نیز یگان موشکی انصار الله یمن یک موشک بالستیک از نوع«بدر ۱» به مقر لشکر رادارها در شهر«خمیس مشیط» در منطقه «عسیر»عربستان سعودی شلیک کرد.

بنابر این گزارش،انصار الله یمن از نخستین روز سومین سالروز تجاوز عربستان سعودی و هم پیمانانش عربش به یمن مناطق مختلف عربستان سعودی را با موشک هدف قرار می دهند و این موشک باران  که در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان سعودی و متحدان عربش به یمن صورت می گیرد،همچنان ادامه دارد.جماران

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :