پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
عزت مردم ایران متعلق به خانواده های شهدا و ایثارگر است / یادواره های شهدا به عنوان یک حرکت جاودان ثبت ملی شود کیا پرس:با حضور مهندس اسلامی، مقام عالی دولت در مازندران�از خانواده های معظم شهدا به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهدا به مناسبت ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا با اشاره به این که توفیق عمل صالح و گام نهادن در راه رستگاری را خدواند به هر کسی اعطاء نمی نماید، گفت: قدم نهادن در مسیر شهادت توفیق می خواهد و این توفیق، با انجام کارها به قصد قربه الی الله و خلوص نیت میسر می شود.

استاندار با بیان این که توفیق در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با خلوص نیت، از خود گذشتگی و خدا گونه شدن تحقق یافت، افزود: امروز جمهوری اسلامی در یک موقعیت برتر منطقه ای و جهانی قرار دارد، در حالیکه کشور ما را در گذشته عناصر سرسپرده، ظالم و تسلیم محض استکبار و صهیونیسم اداره می کردند و فاقد اختیار و اراده در مورد کشورمان بودیم و اهداف آن ها با هزینه ملت ایران دنبال می شد.
اسلامی با اشاره به این که قیام حضرت امام (ره) و لبیک ملت ایران، ما را بیدار نمود و از مسیر ذلت به عزت هدایت کرد، خاطر نشان ساخت: امروز دشمن با قرینه سازی فضاهای گوناگون همواره سعی و هزینه می کند تا دستاوردهای انقلاب ما را ناچیز جلوه دهد و نسل جوان ما را به انحراف بکشاند. همه تلاش ها و اقدامات دشمن در ۴۰ سال اخیر، برای متوقف کردن حرکت پویای انقلاب اسلامی و توقف جریان حق و غلبه دادن جریان باطل بر جریان حق بوده است.
وی با اشاره به این که سیاست استکبار جهانی همواره سیاست تهدید، تسلیم و تبعیت است، یاد آور شد: سیاست استکبار، سیاست خلع سلاح، سیاست استفاده از همه ظرفیت های رسمی بین المللی به عنوان دیپلماسی و تصرف کردن جریان حق به هر قیمت و وسیله ای است.
استاندار با بیان این که استکبار، لحظه ای در انجام توطئه های خود کوتاهی ننموده و با برهم زدن امنیت عمومی و آرامش داخلی ما پس از پیروزی انقلاب و تجهیز و مدیریت و هدایت صدام حسین معدوم، جنگ تحمیلی را آغاز کرد تا با کمک کشورهای ارتجاع منطقه بتواند انقلاب اسلامی را متوقف کند، تصریح نمود: پس از آن نیز تا امروز که در منطقه به توطئه مشغول هست و هدفش تجزیه کشورها و ایجاد کشورهای تابعه و تابع استکبار و صهیونیسم در منطقه هست این توطئه ها تداوم دارد.
اسلامی با بیان این که درک هدف والای انقلاب اسلامی و لبیک گفتن به ندای رهبری معظم انقلاب، ریشه در بصیرت و آگاهی ملت ایران بویژه پیشقراولان جهاد و شهادت دارد، ابراز داشت: شهدا با اهداء جان خویش این راه را گشودند تا ما بتوانیم به تراز بالای افتخار، اقتدار و عزت برسیم.
مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که عدم توفیق دشمن در راهی که می رود نیازمند آگاهی از همه ابعاد توطئه ها، ظرفیت ها و اشکال و ابزاری که بر علیه ما بکار می بندند، است، گفت: امروز قانون و حقوق بین الملل بر جهان حاکم نیست،بلکه قانون ظلم و زور امریکا بر جهان است .
وی با بیان این که امروز استکبار با انواع مداخله ها و حمایت ها از حکومت های دست نشانده، ملت هایی چون یمن که بدنبال حاکمیت مستقل خود هستند را به خاک و خون می کشد، خاطر نشان ساخت: این در حالی است که با قانون جنگل از ظالم حمایت می کنند و در مجامع بین المللی، ملت مظلومی که از بهره مندی از آب و غذا محروم است را محکوم می کنند و ادعا دارند که ایران در منطقه دخالت می کند.
استاندار با اشاره به این که دلیل محکوم کردن ایران، آگاهی، استقامت و حضور همه جانبه ملت بصیر ما در همه صحنه هاست که توانسته قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را مستحکم نگه دارد و با حضور به هنگام در صحنه، توطئه ها را خنثی نماید، گفت: جوانان آگاه، با کفایت و دلیر ما که تربیت شده مکتب اهل بیت و پدران و مادران غیور هستند با حضور در صحنه های خطیر خطر، کشور را از مخاطرات صیانت نمودند.
اسلامی، افزود: عزتی که ما و مردم ایران داریم متعلق به شما خانواده های شهدا و ایثارگر است و امیدواریم به گونه ای عمل کنیم که بتوانیم قوی تر عمل کنیم تا شرمنده شهدا و امام شهدا نباشیم.
وی با بیان این که مازندران، استان مردم مومن و ولایتمدار است که همواره توانسته اند یاد و خاطره شهدا را زنده نگهدارند، اظهار داشت: برگزاری یادواره های شهدا بصورت هفتگی و مستمر از نشانه های ارادات مردم این سامان به راه و آرمان شهداست.
استاندار با تاکید بر این که یادواره شهدا به عنوان یک حرکت جاودان ، دستاورد ملی و حرکت خودجوش مردمی در جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا ثبت ملی شود، گفت: از این طریق نسل های آینده می توانند به محتوا، ضرورت و جایگاه آن بیش از پیش ایمان داشته باشند و این جریان فرهنگی را تداوم ببخشند.
اسلامی با اشاره به این که دغدغه های اقتصادی و بیکاری بدون نقش آفرینی و مشارکت مردم بویژه پرچمداری خانواده های شهدا رفع شدنی نیست، یاد آور شد: ظرفیت جذب استخدام دیگر در ادارات وجود ندارد و باید بتوانیم با ظرفیت سازی برای اشتغال، خط را بشکنیم و راه را باز کنیم و امید را در جامعه بگستریم و مشاغل کوچک را در شهرها و روستاها دنبال کنیم و سرعت دهیم و با ایجاد اشتغال در بخش های گوناگون این دغدغه را از میان برداریم
نماینده عالی دولت در استان، تصریح نمود: دولت منابع ارزان قیمت خوبی را برای تحقق اشتغال جوانان و روستاییان اختصاص داده است و نیازمند آنیم برنامه های متنوعی را که در جهت شکل گیری فضاهای جدید کسب و کار که در حال شکل گیری است و ظرفیت های لازم برای آن ها پیش بینی شده است را شتاب ببخشیم و از این نوع فعالیت ها پشتیبانی نماییم.

در این مراسم با حضور مهندس اسلامی، مقام عالی دولت در مازندران از خانواده های معظم شهدا به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا تجلیل شد.

عزت مردم ایران متعلق به خانواده های شهدا و ایثارگر است / یادواره های شهدا به عنوان یک حرکت جاودان ثبت ملی شود
عزت مردم ایران متعلق به خانواده های شهدا و ایثارگر است / یادواره های شهدا به عنوان یک حرکت جاودان ثبت ملی شود
عزت مردم ایران متعلق به خانواده های شهدا و ایثارگر است / یادواره های شهدا به عنوان یک حرکت جاودان ثبت ملی شود

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :