پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران با تشریح روند برگزاری دادگاه عامل شهادت ۳ مامور نیروی انتظامی گفت: بعد از جلسه دادگاه قاضی برای حضور و انشای حکم، فرصتی یک تا هفت روزه دارد.
صدور حکم پرونده راننده اتوبوس خیابان گلستان هفتم ظرف 7 روزسرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران با تشریح روند برگزاری دادگاه عامل شهادت ۳ مامور نیروی انتظامی گفت: بعد از جلسه دادگاه قاضی برای حضور و انشای حکم، فرصتی یک تا هفت روزه دارد.

محسن افتخاری روز یکشنبه پس از برگزاری نخستین جلسه دادگاه راننده اتوبوس حادثه خیابان پاسداران تهران در جمع خبرنگاران درباره اینکه وکلای تسخیری چگونه انتخاب می‌شوند، افزود: کانون وکلا و مرکز مشاوران یکسری افراد را به دادگاه معرفی می‌کنند که این وکلا در یک یا دو نوبت به صورت رایگان باید برای اصحاب دعوا کار وکالت انجام دهند.

وی ادامه داد: انتخاب و معرفی به صورت نوبتی و تناوبی در میان همه وکلا انجام می‌شود.

 

سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران با تشریح روند برگزاری دادگاه اظهار کرد: بعد از جلسه دادگاه قاضی برای حضور و انشای حکم، فرصت یک تا هفت روزه ای دارد که بعد از اطلاق حکم به اصحاب دعوا طرفین ۲۰ روز فرصت دارند تا به رای صادره اعتراض کنند.

 

وی اضافه کرد: پرونده در صورت اعتراض طرفین دعوا به دیوان عالی کشور می‌رود.

 

افتخاری در پاسخ به برخی اظهارات مبنی بر اینکه فرایند رسیدگی این پرونده باید زودتر انجام و دادگاه سریعتر تشکیل می‌شد، گفت: برخی ممکن است بدون داشتن اطلاعات حقوقی مطالبی اعلام کنند که دادگاه کاری با این دسته از افراد ندارد و براساس قانون و تشریفات، امور را به پیش می‌برد.

وی ادامه داد: قانونگذار می‌گوید باید برای متهم وکیل تعیین شود در غیر این صورت قوه قضائیه باید برای او وکیل تسخیری فراهم کند.

سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران با بیان اینکه این دادگاه طبق قانون آیین دادرسی کیفری عمل می‌کند، گفت: پس از تشکیل پرونده پنج روز به اصحاب دعوا فرصت داده می‌شود در صورت داشتن اعتراض یا ایراد موارد را اعلام کند و این جز حقوق آن‌ها است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

وی اضافه کرد: طرفین پرونده در این پنج رو مهلت دارند به محتویات پرونده از حیث نواقص موجود یا صلاحیت دادگاه اعتراض کنند.

به گفته وی، سپس وکلا ۱۰ روز فرصت دارند پرونده را مطالعه و ایرادات آن را مطرح کنند.

 

افتخاری با بیان اینکه قبل از تشکیل جلسه رسمی دادگاه، جلسه مقدماتی برگزار می‌شود تصریح کرد: قضات در این جلسه مقدماتی پرونده را ملاحظه و گزارش از قبل تنظیم شده و ایراد‌های وکلا و اصحاب دعوا را بررسی می‌کنند و در صورت نداشتن اشکال، دستور وقت رسیدگی می‌دهند.

وی تاکید کرد: از زمان ورود پرونده به دادگاه کیفری تا روز تشکیل دادگاه همه این مراحل باید طی شود.میزان

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :