پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

کیا پرس : کاهش اختلاف بین دو نرخ مبادله‌ای و آزاد دلار در حالی یکی از الزامات یکسان‌سازی نرخ است که طی ماه‌های اخیر نه تنها کاهشی نداشته بلکه به ۱۱۰۰ تومان افزایش یافته است.
 

کاهش اختلاف بین دو نرخ مبادله‌ای و آزاد دلار در حالی یکی از الزامات یکسان‌سازی نرخ است که طی ماه‌های اخیر نه تنها کاهشی نداشته بلکه به ۱۱۰۰ تومان افزایش یافته است.

 دلار مبادله‌ای که خود را به مرز ۳۷۰۰ تومان رسانده بود چند روزی است که آرام شده و در رنج ۳۶۹۵ تومان نوسان ریالی دارد. این ارز در هفته جاری رشدی نداشته و در همین حد باقی مانده است. این در حالی است که در سوی دیگر و در بازار آزاد دلار هیجان خاص خود را داشته و با ادامه روند رو به رشد به ۴۸۰۰ تومان هم رسیده است.

با روالی که طی روزهای اخیر طی شده اکنون فاصله دو نرخ اصلی به ۱۱۰۰ تومان رسیده است، آن هم در شرایطی که کاهش شکاف قیمتی از عوامل موثر در اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز محسوب می‌شود و همواره بر آن تاکید شده است. با این حال فعلا هیچ زمان مشخصی برای تک نرخی شدن ارز و از میان بردن رانت موجود در دلار چند نرخی وجود ندارد.

حتی رئیس کل بانک مرکزی که پیش‌تر از زمان یکسان‌سازی سخن می‌گفت و وعده می‌داد نیز به صراحت اعلام کرده است بازه مشخصی برای آن ندارد ولی هر زمانی که بانک مرکزی احساس کند، می‌تواند یکسان سازی پایدار انجام دهد ورود خواهد کرد.

بانک مرکزی برای امروز ۴۶۰۳ تومان برای یورو و ۵۲۱۷ تومان برای پوند قیمت‌گذاری کرده است.ایسنا

نرخ رسمی ارز در روز دوشنبه

نوع ارز نرخ امروز (ریال)
دلار آمریکا ۳۶۹۴۸
پوند انگلیس ۵۲۱۷۰
ریال قطر ۱۰۱۵۱
یوان چین ۵۸۶۵
یکهزار رون کره جنوبی ۳۳۸۹۳
یورو ۴۶۰۳۳
درهم امارات ۱۰۰۶۱
لیر ترکیه ۹۷۹۱
روپیه هند ۵۷۷
یکصد ین ژاپن ۳۳۶۰۵
روبل روسیه

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :