پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

کیا پرس :مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت: ۳۴ پروژه برق منطقه ای تا تابستان سال آینده در استان مازندران اجرا می شود.

مهندس حسین افضلی در حاشیه افتتاح طرح های برق منطقه ای مازندران در ساری و در گفتگویی با اشاره به اینکه برای تأمین برق مطمئن و مستمر باید حدود ۳۴ پروژه تا تابستان ۹۷  در استان مازندران اجرا شود، افزود: برای این ۳۴ پروژه تاکنون ۲۳۵ میلیارد تومان هزینه شده و نیازمند ۲۳۲ میلیارد تومان هزینه دیگر هستیم تا به‌موقع به بهره‌برداری برسند.

وی با بیان اینکه پروژه‌ها در سطح استان پراکنده هستند، از جمله آنها به ایستگاه ۶۳/۴۰۰ کیلوولت مرکز استان، ایستگاه‌ها ۶۳/۲۳۰ کیلوولت در نوشهر، تنکابن و بهشهر و ایستگاه‌های ۶۳/۲۳۰ کیلوولت در ساری، آمل ۵، بابل ۵ و تنکابن ۲ اشاره کرد و افزود: همچنین، بسیاری از ایستگاه‌های ما افزایش ظرفیت داده شده‌اند و یا در دست اقدام است.

مهندس افضلی با تأکید بر اینکه باید تعداد خطوط تغذیه‌کننده این ایستگاه‌ها را نیز داشته باشیم تا بتوانیم پروژه‌ها را برای تابستان ۹۷ افتتاح کنیم، اعلام کرد: ایستگاه نوشهر و تنکابن و آمل ۵ در فرودرین ماه ۹۷ و ایستگاه ساری ۶ قبل از تابستان ۹۷ به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با اعلام اینکه در دهه فجر امسال پنج پروژه در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این پروژه‌ها با مجموع حدود ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان اعتبار به افتتاح و بهبره‌برداری خواهند رسید.

افضلی از جمله این پروژه‌ها به افزایش ظرفیت ایستگاه‌های ساری ۱ و ۳ از ۳۰ مگاولت آمپر به ۴۰ مگاولت آمپر با هزینه هرکدام دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، احداث ایستگاه پست ساده هولار به ظرفیت ۲۰ مگا آمپر، برای تغذیه پمپاژ آب و تغذیه روستای اطراف، با اعتبار معادل یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، افزایش ظرفیت ترانس در نوشهر از ۳۰ به ۴۰ مگاولت آمپر با اعتبار دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و افزود: در ایستگاه ۶۳-۲۳۰ دانیال نیز دو ترانسفر ۱۲۵ مگاآمپر، هر کدام به ۱۸۰ مگاولت آمپر با اعتباری معادل ۱۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :