پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _ مدیرعامل شرکت سیمان مازندران گفت: شرکت سیمان استان با تولید ۲ میلیون و ۲۷۷هزار و ۶۰۰ تن سیمان در سال جزء ۵ شرکت برتر تولیدکننده کشور محسوب می‌شود.

علی حسین‌پور اظهار کرد: شرکت سیمان مازندران از شرکت‌های باتجربه در تولید سیمان در صنعت کشور است که با تولید ۲ میلیون و ۲۷۷هزار و ۶۰۰ تن سیمان در سال جزء پنج شرکت برتر تولیدکننده کشور محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت جغرافیایی و توجه به حفاظت محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف انرژی این شرکت با نصب پیشرفته‌ترین سیستم‌های فیلتراسیون و تجهیزات غبارگیر، غبارسنج آنلاین، تصفیه‌کننده یکپارچه پساب بهداشتی، صرفه‌جویی در سوخت‌های فسیلی و برق موجب شده تا موفق به گرفتن لوح صنعت برگزیده سبز و استاندارد انطباق معیار مصرف انرژی در صنعت سیمان در کشور شود.

مدیرعامل شرکت شیمان مازندران تصریح کرد: شرکت سیمان مازندران با سرلوحه قراردادن شعار «توکل بر خدا، کار تیمی، مسؤولیت‌پذیری، انجام درست کاردرست»، تخصص و تجربه مهندسان پرسنل و کارگران متعهد، موفق به ایجاد یک برند معتبر قابل اعتماد و موفق در صنعت سیمان شده است و گام‌های موثری در مورد رشد و رونق اقتصادی خود بردارد که گواه این مدعی کسب لوح و تندیس افتخار و تقدیر نامه و گواهینامه و استانداردهای ملی و بین‌المللی ازجمله استاندارد محصول اروپا (CE)، نشان ملی استاندارد ایران، استاندارد گوست روسیه، گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS شامل سیستم‌های مدیریت کیفیت ،ISO 9001 سیستم مدیریت زیست‌محیطی ISO 14001، سیستم مدیریت ایمنی بهداشت OHSAS 18001، گواهینامه سیستم مدیریت انرژی ISO 50001، گواهینامه ۱۷۰۲۵ سیستم تایید صلاحیت آزمایشگاه‌هایی آزمون و کالیبراسیون و اخذ لوح و تندیس بهره‌وری، بهینه کاوی و کسب ده‌ها نشان دیگر است.

این مسؤول با اشاره به اینکه شرکت سیمان مازندران در بازار هدف داخلی با توجه به رعایت اصل مشتری‌مداری و همچنین تولید با کیفیت برتر مفتخر به کسب متوالی تندیس گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان و واحد نمونه صنعتی شده است، افزود: بازارهای صادراتی هدف سیمان مازندران کشورهای حوزه CIS شامل آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و روسیه است که این شرکت موفق به اخذ لوح تندیس صادرکننده برتر استانی در سال‌های ۹۰ تا ۹۴ و رتبه دوم نمونه کشوری در سال ۹۲ شده است.

حسین‌پور یادآور شد: در سال ۱۳۹۶ که طبق فرمایش مقام معظم رهبری مزین به شعار «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» است، شرکت سیمان مازندران به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم حدودا ۹۰۰ نفر اشتغال‌زایی داشته است.

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت رکود صنعت سیمان و همچنین مشکلات پیش آمده در صنایع که منجر به کاهش تولید و تعدیل نیروها شده است، شرکت سیمان مازندران با هدف دست‌یابی، تحقق منویات رهبری و توجه به اصل اشتغال‌زایی و بهبود کسب و کار تمام توان خود را بر این قرار داده که از جمله پرداخت به‌موقع حقوق و مزایا و همچنین طرح طبقه‌بندی مشاغل و سعی در حفظ و حمایت از تولید ملی دارد.

مدیرعامل شرکت سیمان مازندران درباره روند افزایشی اشتغال‌زایی در سال جاری، گفت: با توجه به بازنشستگی پرسنل رسمی استخدام نیروهای جوان و متعهد کاری صورت پذیرفته است لکن این امر منوط به وضعیت صنعت سیمان در آینده دارد در شرایط فعلی حفظ نیروی انسانی موجود به‌عنوان اولویت و برنامه اصلی شرکت است.

این مسؤول در پاسخ به این سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه مهم‌ترین مشکلات در بحث تولید، خاطرنشان کرد: شرکت سیمان مازندران همچون دیگر صنایع سیمانی در عرصه تولید دارای مشکلاتی ازجمله کاهش مصرف داخلی به‌دلیل رکود شدید در بخش مسکن و توقف پروژه‌های عمرانی و افت شدید تقاضا در بازار سیمان، ورود برخی کارخانجات کشور به بازارهای غیرمشترک و تأثیر منفی بر فروش سایر کارخانجات و مسابقه کاهش قیمت و تخفیفات و ایجاد رقابت منفی درمیان شرکت‌های سیمانی، بالابودن سهم انرژی مصرفی در صنعت (۳۰ درصد بهای تمام شده به‌طور متوسط)، کاهش صادرات ( به میزان ۵۰ درصد کاهش، پایین آمدن تقاضا در بازارهای صادراتی- محدودیت‌های صادراتی باتوجه به کاهش ارزش روبل روسیه و به تولید رسیدن شرکت Norm Cementدر آذربایجان( و قطع برق در تابستان ( صدمه به نسوز کوره) و گاز در زمستان ( ضرورت استفاده از مازوت) می‌توان اشاره کرد.

حسین‌پور افزود: با توجه به مشکلات ذکر شده این امر منجر به کاهش تولید و کاهش سود ناشی از فروش محصولات شده است، که حل آن نیازمند به مساعدت و همکاری مسؤولان ذیربط دولت و همچنین برنامه‌ریزی دقیق و تعهد شرکت‌های سیمانی بر اجرای تصمیمات انجمن صنفی و کارگروه‌های تشکیل شده است.

وی با تشکر از تلاش و همکاری مسؤولان برای رفع رکود در صنعت سیمان، ادامه داد: درمورد بدهی‌هایی دولتی به‌ویژه حامل‌های انرژی (گاز) دلسوزانه لازم است نهایت همکاری و همیاری لازم با شرکت‌های سیمانی در زمینه کاهش مشکلات در نظر گرفته شود.

مدیرعامل شرکت سیمان مازندران در پایان گفت: درمورد صادرات تمهیدات و بسته‌های تشویقی مرتبط برای حمایت صنایع صادراتی مورد توجه قرار گیرد چرا که با توجه به حجم صادرات سیمان نقش بسزایی در کاهش وابستگی به نفت دارند.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :