پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی و تاسف فراوان با خانواده محترم کودک آرتین صالحی در خصوص گزارش های منتشر شده در فضای مجازی توضیحاتی در خصوص مرگ این کودک ۸ ساله در بیمارستان امام خمینی (ره) نور ارائه کرده است.

در این توضیحات آمده است: هموطنان عزیز مستحضر هستند نظام سلامت کشور و استان همواره تمامی مساعی خود را برای ارائه بهترین و ایمن ترین خدمات بهداشتی و درمانی به هم میهنان عزیز به کار گرفته و می گیرد، در همین راستا از دست رفتن حتی یک نف قصور پزشکی آرتین 8 ساله را راهی خانه ابدی کرد/وزارت بهداشت پیگیر پرونده آرتین ر از آحاد مردم برای مسئولان و کارکنان نظام سلامت بسیار دردناک و تاسف انگیز است.

در خصوص حادثه ناگوار از دست رفتن کودک ۸ ساله آرتین صالحی در ماه گذشته در شهرستان نور ، به اطلاع مردم شریف استان می رساند: بیمار توسط والدین بامداد روز شنبه ۹/۱۰/۹۶ با علائم بیماری دستگاه تنفسی به بیمارستان امام خمینی (ره) نور مراجعه و بلافاصله توسط پزشک اورژانس این بیمارستان ویزیت شده و درمانهای اولیه انجام شد و مرخص شد. با توجه به عدم بهبودی بیمار مجدداً توسط والدین به بیمارستان منتقل و توسط پزشک اورژانس ویزیت و پزشک آنکال کودکان به بیمارستان فراخوانده شد و ایشان پس از حدود ۲۰ دقیقه (در مهلت قانونی مقرر) در بیمارستان حاضر و بر بالین کودک حضور یافت.

پس از ویزیت کودک توسط پزشک متخصص کودکان دستور بستری در بخش کودکان صادر و طبق دستور وی بلافاصله اقدامات درمانی در بخش انجام شد، متاسفانه پس از مدتی کودک بطور ناگهانی دچار ایست تنفسی و بلافاصله اقدامات احیا توسط تیم کد احیاء بیمارستان آغاز شد اما اقدامات احیاء موثر واقع نشد و بیمار علیرغم تلاش تیم احیا فوت کرد.

شایان ذکر است پرونده های پزشکی بیمارستانی از دو منظر اصول فنی تخصصی پزشکی و ضوابط مدیریتی مورد بررسی قرار می گیرند و درفرآیند های مدیریتی زمان سنجی حضور پزشک وکادردرمانی طبق استانداردهای ابلاغی مورد بررسی قرار می گیرند.

در خصوص این حادثه نیز از همان ساعات اولیه پس از دریافت گزارش، با توجه به نقش نظارتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به دستور رئیس دانشگاه تیم مدیریتی متشکل از معاونت های درمان، بهداشتی و مدیریت بازرسی این دانشگاه برای پیگیری و بررسی این مورد به شهرستان نور اعزام شدند و ضمن بررسی موضوع در محل حادثه، پرونده در کمیته مرگ دانشگاه مطرح و همچنین برای بررسی های فنی تخصصی به کمیسیون های مرتبط در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ارسال شد که در حال حاضر نیز در دست بررسی است، همچنین علت فوت توسط مراجع ذی صلاح از جمله پزشکی قانونی و نظام پزشکی در دست بررسی است.

شایان ذکر است از آنجایی که در روند درمانی این کودک از فرآورده های تزریقی نیز استفاده شد، بلافاصله مراتب برای انجام اقدامات پیشگیرانه بعدی توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران به سازمان غذا و دارو کشور نیز اعلام شد.

در خاتمه یاد آور می شود مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با عزمی جدی همه تلاش خود را تا روشن شدن علل این حادثه به کار خواهند بست و به طور قطع با متخلفین احتمالی این حادثه تلخ برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :