پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، رجبی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا اشاره نموده و اظهار داشت: ۳۳ ایستگاه تفکیک زباله در سطح شهر مستمر شده است و بزودی در نقاط دیگر سطح شهر نیز ایستگاههای دیگری نصب خواهد شد.

رجبی هدف از نصب این ایستگاهها در سطح شهر را تشویق و مشارکت شهروندان در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا دانست و گفت: تفکیک زباله از مبدا بهره وری اقتصادی را نیز در آینده برای مرکز استان خواهد داشت.

وی استقبال شهروندان در اجرای این طرح را مطلوب دانست و افزود: مشارکت شهروندان در اجرای این طرح تولید زباله های شهری در ماه گذشته را ۱۸ تن کاهش داده و از هدر رفت منابع ملی جلوگیری شده است .

رجبی افزود: آموزش و فرهنگ سازی اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در مدارس و نهادها در دست اقدام بوده و عملیاتی شده است.

وی به سرفصل برنامه های این سازمان در خصوص فرهنگ سازی طرح تفکیک زباله از مبدأ اشاره کرد و اظهار داشت : معرفی طرح تفکیک زباله از مبدأ به زبان ساده، توزیع بروشور، کلیپ و نماهنگ، پاور پوینت آموزشی، برگزاری مسابقه و… ازجمله برنامه‌های اجراشده آموزشی در سطح مدارس ساری است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری با اشاره به بازیافت زباله ها خاطر نشان کرد: تفکیک زباله‌هایی مانند کاغذ، شیشه، آلومینیوم و زباله‌های مایع از جامد و سایر زباله‌ها، شهر سالم را در پی خواهد داشت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :