پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – معاون فرهنگی شهردار ساری با اشاره به کمپین افسردگی”بیایید صحبت کنیم” اظهار داشت: صحبت کردن با افراد مورد اعتماد، اولین قدم در بهبود افسردگی است

معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران کمپینی با محوریت شعار روز جهانی بهداشت ” افسردگی : بیایید صحبت کنیم” از ۱۱ آذر الی ۱۵ آذر در دو نوبت صبح و عصر و با اجرای برنامه های متنوع، در پارک روشن ساری برگزار می کند.

به گزارش کیاپرس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری با ابراز اینکه با شهرداری ساری و دانشگاه علوم پزشکی مازندران با برپایی چادر سلامت در پارک روشن و اجرای برنامه های مختلف بهداشتی و سلامتی با حضور پزشک، کارشناس بیماریها و کارشناس سلامت روان به ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی پرداخته خواهد شد ، گفت: در راستای ایجاد شادابی و نشاط اجتماعی و فردی برنامه های متنوع هنری و شاد توسط هنرمندان اجرا خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که مطابق با تحقیقات به عمل آمده توسط کارشناسان مربوطه ، هسته اصلی این کمپین( پویش)، اهمیت صحبت کردن در مورد افسردگی، به عنوان یکی از اجزای حیاتی درمان است، افزود: در این کمپین فعالیت های متنوعی مانند تهیه و توزیع بروشور، تست قند و فشارخون، مشاوره های روانشناسی، خنده درمانی، سنجش شدت افسردگی و شادکامی، آموزش روانی به شهروندان، اجرای تئاتر خیابانی، موسیقی زنده، کاریکاتور، پانتومیم، مسابقه و خاطره گویی وبسیاری از برنامه های شاد و سلامت اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری با تاکید براینکه صحبت کردن با افراد مورد اعتماد، اولین قدم به سمت بهبود افسردگی می باشد، تصریح کرد: داشتن سلامت روان می­تواند زندگی را به احساسی خوشایند تبدیل کند و بر سلامت جسم ما نیز تاثیر گذارد. لذا ما باید از سلامت جسم و سلامت روان خود مراقبت کنیم، زیرا این دو به یکدیگر وابسته هستند.

این مسئول یادآورشد: در کارگروه سلامت روان سراهای تداوم، برنامه های مختلف بهداشتی و پزشکی جسم و روان در طی سال و بصورت هفتگی برگزار می شود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :