امروز جمعه۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷:۰۳
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ ،‌ ۰۴:۳۸

آمریکا به دنبال اضطراب آفرینی در ایران است

انتشار: سه شنبه, ۹ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۰۵:۳۲ |
کد خبر: 88447 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
لاریجانی: :

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس – رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که روی فعالیت‌های اقتصادی ما تاثیر بگذارند. علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست مشترک سران سه قوه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رییس جمهور فعلی آمریکا از هر فرصتی استفاده می‌کند تا نقش مخربی از نظر […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که روی فعالیت‌های اقتصادی ما تاثیر بگذارند.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست مشترک سران سه قوه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رییس جمهور فعلی آمریکا از هر فرصتی استفاده می‌کند تا نقش مخربی از نظر روانی ایجاد کند، بنابراین ما نباید در آن بستر حرکت کنیم و امشب هم در این زمینه و هم درباره گشایش‌های اقتصادی بحث‌های نسبتا خوبی مطرح شد.

لاریجانی با بیان اینکه فکر می‌کنم در شرایط فعلی کار‌های خوبی برای حمایت‌های سه قوه از سرمایه‌گذاری می‌شود انجام داد؛ افزود: درباره خطوط کلی این موضوع نیز بحث شد و راهکار‌های اجرایی و ساز و کار‌ها هم مورد توجه قرار گرفت و بعد از این جلسه راهکار‌ها را پیگیری می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران و درباره اقدامات عملی جمهوری اسلامی ایران دربرابر بدعهدی‌های مکرر آمریکا در برجام اظهار کرد: باتوجه به حساسیتی که مسائل اخیر داشته، خواستیم همین گزارش سه ماهه برجام طبق ماده ۴٩ آیین نامه به مجلس ارائه شود و یک سیمای روشنی از اقداماتی که آمریکا انجام داده را ارائه دهند و بعضی از پیشنهادات را عملی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امشب هم همانطور که دکتر روحانی گفتند بحث نسبتا مفصلی راجع به سناریو‌های مختلف و روش کار برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا انجام شد؛ من فکر می‌کنم مسیری که جمهوری اسلامی ایران طی می‌کند بسیار دقیق است و دشمن می‌خواهد بیشتر اضطراب ایجاد کند.

وی ادامه داد: گاهی شما می‌شنوید که اینها تحریم کردند ولی وقتی ذاتش را می‌بینید متوجه می‌شوید که بیش از اینکه در مقام عمل یک عمل جدی باشد به پروپاگاندا فکر می‌کنند.

وی با تاکید بر نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها گفت: ما باید هدف آنها را بشناسیم که دنبال این هستند روی فعالیت‌های اقتصادی ما تاثیر بگذارند.

لاریجانی گفت: ما تصمیماتی گرفتیم که هم در زمینه مسایل هسته‌ای و هم در سایر مسایل دیگر بخش‌های اجرایی چه اقداماتی بکنند، اما خواهشم از رسانه‌ها این است که توجه داشته باشند آن چه که حریف دنبال می‌کند این است که یک حس اضطراب در مسایل اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد کند؛ این هدف را باید بشناسیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه به مشکلات به وجود آمده در مؤسسات مالی و اعتباری اشاره کرد و گفت: از قوه قضاییه تشکر می‌کنم که روی این مسئله وقت گذاشت؛ در جلسه امشب هم بحث شد که حتما از حقوق مردم صیانت کنیم و این مسیری که گفته شد سپرده‌های ٢٠٠میلیون تومان به همه پرداخت می‌شود، سرعت بیشتری بگیرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه مستمرا به دنبال حل مشکل موسسات مالی و اعتباری هستیم، افزود: درباره مابقی سپرده‌ها نیز قرار شد برنامه‌ریزی کنند و از هر قوه ای هم افرادی مشخص شده که موضوع را پیگیری و ظرف مدت کوتاهی به یک سامانی در این موضوع برسد.

لاریجانی در خصوص بحث اشتغال اقلیت‌های مذهبی به‌ویژه در شورا‌های شهر گفت: من قبلا هم در این زمینه اظهار نظر کرده بودم؛ تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است و این هم در نص قانون اساسی آمده ولی اینکه آیا ما از اصل ۴ برداشت درستی داریم اینجا محل بحث دارد،
یعنی اینکه ما بخواهیم از اصل ۴ استفاده و سایر اصول قانون اساسی را تعطیل کنیم یا تغییر دهیم یک همچین چیزی وجود ندارد.

لاریجانی ادامه داد: در اصل ٩۴ و ٩۵ ساز و کار نظارت شورای نگهبان بر مصوبات مجلس مشخص شده. بنابراین اینکه بعد از تصویب دوباره برگردند، این محل اختلاف نظر ماست.

وی افزود: محل اختلاف، اصل مبنای این اقدام است که در سایر امور هم موجب اختلاف نظر خواهد بود به این معنا که اگر قانونی تصویب شود و ده روز هم از زمان آن بگذرد، اما شورای نگهبان بعد از آن به صورت مجدد قصد بررسی و اظهارنظر درباره قانونی را داشته باشد این موضوع در کار اختلال ایجاد می‌کند.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: مسیر قانون اساسی را به این شکل نمی‌بینیم که باید موضوع در جایی به نتیجه برسد، اما در موضوع مصلحت سنجی ممکن است علی‌رغم اینکه شأن شورای نگهبان نباشد، اما درباره کل کشور باید مصلحت سنجی صورت گیرد.yjc

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام