پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – مدیریت بحران استانداری مازندران به شهروندان ، مسافران و گردشگران در خصوص احتمال آبگرفتگی معابر ، ایجاد روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد.

علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان اینکه بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسیاحتما مازندران امروز و فردا شاهد بارش های رگباری و رعد و برق بصورت نقطه ای در غرب، مناطق مرکزی و شرقی ای استان خواهیم بود گفت: از بعدازظهر فردا چهارشنبه پنجم مهر با شکل گیری جریانات مرطوب شمالی از سمت غرب مازندران، بارندگی و وزش باد شروع شده و پنجشنبه ششم مهر نیز در این استان گسترش پیدا می کند.

وی با اشاره به رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات از مسیر، هنگام تردد در جاده های اصلی و فرعی مازندران به ویژه در شب افزود: رانندگان از عبور و مرور در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها در زمان بارندگی خودداری کرده و با توجه به پیش بینی بارش های رگباری و رعد و برق در مازندران از برپایی چادر، طبیعت گردی و تردد در مسیل ها، ارتفاعات و فضاهای باز جلوگیری شود.

احمدی از شهرداران و دهیاران خواست با توجه به ریزش برگ درختان در شهرها، اقدامات لازم برای بازدید و پاکسازی مسیر جوی ها و کانال های شهر و روستاها را انجام داده و دامداران و ساکنان بومی حاشیه رودخانه ها و مسیل ها نیز در موقع بارندگی نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت کرده و دام های خود را در مناطق امن نگهداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران به نیروهای امدادی و خدماتی توصیه کرد: با توجه به آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی به ویژه در راه های ارتباطی اصلی و فرعی مازندران را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا، پایان هفته بطور محسوس کاهش یافته و روز جمعه با استقرار هوای نسبتا سرد، شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود افزود: در این مدت باران، بیشتر در مناطق ساحلی و جلگه ای ادامه داشته و شدت آن در مناطق غربی این استان پیش بینی می شود.yjc

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :