پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – ۱۲ مدرسه برکت در مازندران هم‌زمان با ۱۳۰ پروژه آموزشی در ۳۱ استان کشور با حضور مسؤولان ارشد استان و مدیران و فرمانداران مربوطه برگزار شد.

آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۳۰ مدرسه برکت با ۷۰۰ کلاس درس در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور صبح امروز به‌صورت ویدئو کنفرانس در چند استان کشور و ازجمله در مازندران، با سخنرانی محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

از بین ۱۳۰ مدرسه برکت، ۱۲ پروژه آن در ۱۱ شهرستان مازندران با صرف ۱۰۵ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است که ۸۵ درصد آن از سوی بنیاد برکت و در واقع از سوی مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان مناطق کمتر توسعه‎یافته این استان هدیه شده است.

۱۲ مدرسه برکت در مازندران دارای ۷۹ کلاس درس با زیربنای ۸ هزار و ۶۶۹ متر مربع است و قریب به‌اتفاق آنها در مناطق روستایی ساخته شده است.

این بنیاد از سال ۸۶ فعالیت‌های خود را آغاز کرد و تاکنون قرارداد ساخت یک‌هزار و ۳۵۷ مدرسه با ۸ هزار کلاس درس با ظرفیت ۱۷۷ هزار دانش‌آموز و با صرف ۷۰۰ میلیارد تومان را منعقد کرده است.

به گزارش فارس، امروز و با بهره‌برداری از ۱۳۰ مدرسه برکت، تعداد این مدارس در ۳۱ استان کشور به ۹۳۰ مورد رسیده است و تا یک‌ماه آینده، این تعداد به یک‌هزار مدرسه می‌رسد.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :