امروز دوشنبه۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰:۱۵
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ،‌ ۱۰:۳۷

غذا مقدم بر دارو است/دورنمای ماموریت سازمان غذا و دارو

انتشار: دوشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۱۴:۵۶ |
کد خبر: 87226 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس – معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در ماموریت ما غذا مقدم بر دارو است، گفت: با ابلاغ سیاست های رهبری، راه حوزه سلامت کاملا مشخص و نقشه راه به درستی ترسیم شده است. دکتر غلامرضا اصغری در مراسم معارفه و دیدار با کارکنان سازمان غذا […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در ماموریت ما غذا مقدم بر دارو است، گفت: با ابلاغ سیاست های رهبری، راه حوزه سلامت کاملا مشخص و نقشه راه به درستی ترسیم شده است.

دکتر غلامرضا اصغری در مراسم معارفه و دیدار با کارکنان سازمان غذا و دارو، ضمن تشکر از مسئولین قبلی سازمان غذا و دارو در چند دهه گذشته و آنان که تلاش کردند تا سازمان به موقعیت حاضر دست یابد، اظهار داشت: باید در مسیری که در پیش گرفته ایم به گونه ای حرکت کنیم که ارتقاء دهنده و تقویت کننده آن مسیر باشیم.

وی افزود: آن چیزی که پس از پذیرفتن و خاتمه مسئولیت به یادگار می ماند عملکرد یکایک ماست لذا امید داریم مدتی را که در مسئولیتهای بسر می بریم هم در پیشگاه خداوند متعال و هم مردم خدمتگزاران مقبول واقع گردد.

اصغری ادامه داد: وضعیت وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید به دلیل اینکه سلامت در اولویت در سیاست های دولت است شرایط بسیار خوبی محسوب می شود و همانطور که همگان شاهد بودند در رأی اعتماد بالای مجلس به دکتر هاشمی هم مشخص شد که این وزارتخانه از حمایت مجلس نیز برخوردار است.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: با ابلاغ سیاست های مقام معظم رهبری، راه حوزه سلامت کاملا مشخص و نقشه راه بدرستی ترسیم شده است.

اصغری با بیان اینکه سازمان غذا و دارو خانواده بزرگی است که در کنار فعالیت ها و اقدامات یکایک اعضای خود می بایست دسترسی آسان به دارو، تضمین کیفیت محصولات غذایی، تجهیزات پزشکی و سایر کالاهای سلامت را فراهم نماید، گفت: نگاه ما به این سازمان به عنوان زیر مجموعه وزارت بهداشت، تولیت سلامت جامعه است پس باید با کمک سایر بخش های حوزه خدماتی وزارت بهداشت مثل معاونت بهداشتی، درمان، اجتماعی و…، برای ارتقای خدمات خود همت کنیم که بر مبنای واقعیت هم اگر بخواهیم قضاوت کنیم نه درمان بدون دارو مفهوم دارد و نه پیشگیری بدون دسترسی به غذای سالم.

اصغری بیان کرد: اگر به عنوان و نام سازمان غذا و دارو نگاه کنیم، می بینیم که اولویت با غذا است. در همه دنیا هم همین است چرا که تاثیر پیشگیرانه و سلامت غذا غیر قابل انکار است و اگر ما در این بخش تلاش جدی داشته باشیم طبیعتا نیاز به درمان هم کمتر می شود کما اینکه این موضوع از نظر صرفه جویی درهزینه هاهم بسیار قابل توجه است.

وی با تاکید بر اینکه اصولا به دلیل تقدم بهداشت بر درمان در سازمان های غذا و داروی دنیا، غذا بر دارو مقدم است، گفت: نگاه سلامت محور در مجموعه سازمان غذا و دارو باید تقویت شود و حوزه غذای سازمان نیز از نیاز به تلاش های بسیار جدی جدا نیست.

اصغری اضافه کرد: ارتباط و تعامل با حوزه های های برون بخشی، آموزش و ارتقای آگاهی مردم در برنامه های ما جاری و ساری خواهد بود که در این حوزه هر اندازه بیشتر سرمایه گذاری شود سلامت جامعه بیشتر ارتقا می یابد و باور ما هم بر این است که و اینکار شدنی و مقدور است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دارا بودن دیدگاه جامع نگر، پیشگیرانه و غذا مقدم بر دارو باید در ماموریت های اصلی ما لحاظ گردد.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام