امروز چهارشنبه۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۹:۴۰
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ ،‌ ۰۸:۰۸

مبارزه با بیماریهای غیر واگیر و کنترل دیابت از اهداف مهم در حوزه بهداشت

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۱۳:۰۶:۵۴ |
کد خبر: 87198 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران: :

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس : محسن اعرابی در نشست تخصصی سیاست گذاران سلامت در حوزه دیابت با اشاره به ضرورت توجه به دیابت در مازندران اظهار داشت:مبارزه با بیماریهای غیر واگیر و کنترل دیابت از اهداف مهم در حوزه بهداشت است. وی افزود: پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر از ضرورتوهای ویژه در جامعه است که […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : محسن اعرابی در نشست تخصصی سیاست گذاران سلامت در حوزه دیابت با اشاره به ضرورت توجه به دیابت در مازندران اظهار داشت:مبارزه با بیماریهای غیر واگیر و کنترل دیابت از اهداف مهم در حوزه بهداشت است.

وی افزود: پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر از ضرورتوهای ویژه در جامعه است که باید به خوبی توجه شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تشریح وضعیت عوامل خطر بیماریهای غیر واگیر در کشور و مازندران در سال ۹۵ گفت: ۷۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال اضافه وزن دارند که میانگین شاخص کشوری ۵۹ درصد است.

وی افزود:با توجه به شرایط موجود مازندران رتبه اول در چاقی و اضافه وزن دارد.

 اعرابی گفت:مازندران به لحاظ بیماریهای غیر واگیر در کم تحرکی رتبه دوم،کنترل خون بالا رتبه سوم ،کنترل فشار خون رتبه پنجم و قند خون در رتبه هفتم کشور قرار داریم.
وی با اعلام اینکه مازندران در مصرف روزانه سیگاربالای ۳۵ سال رتبه ۱۲ را به خود اختصاص داده است،افزود: در حوزه درمان و کنترل دیابت تحول بسیار خوبی در استان انجام گرفته است.

اعرابی ،شناسایی و مراقبت افراد پیش دیابتی، ثابت نگه داشتن میزان شیوع دیابت و عوامل خطر نسبت به سال پایه ،افزایش درصد انجام آزمایشات ldl  و کلسترول تام،پوشش درمان بیماری دیابتی،بهبود کیفیت تمامی جوانب را از اهداف مندرج دررسند دیابت عنوان کرد.

وی مشاوره تغذیه و آموزش بیماران را از اولویت های جلوگیری از دیابت دانست و گفت: طرح حامی بیمار در خانواده و تشکیل گروههای کوچک در مطب از جمله اهداف دیگر در حوزه بهداشت است.

اعرابی از تشکیل کمپین های هدفمند با توجه به نیازهای بهداشتی غیر واگیر در استان خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران غربالگری دیابت و فشار خون بالا را از اقدامات حوزه بهداشت اعلام کرد و گفت: در این طرح ۶۹۰ هزار نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال در طرح غربالگری انتخاب شدند و ۵۸۰ هزار نفر غربالگری دیابت بر روی آنها انجام شد که از این میزان ۵ هزار و ۴۰۰ بیمار جدید مبتلا به دیابت شناسایی شدند.

وی به کنترل بیماری در سطح یک ،دو و سه  در طرح تحول سلامت اشاره کرد و ادامه داد: غربالگری بیماری های دیابتی،حمایت خانواده،بالا بردن انگیزه،اصلاح تغدیه و مدیریت دیابت توسط پزشک خانواده را از دستاوردهای این طرح است.

اعرابی کمک به کاهش اضافه وزن و چاقی  و توقف دیابت در استان را از برنامه های مهم طرح تحول سلامت در استان برشمرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام