امروز یکشنبه۳ تیر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰:۰۹
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ ،‌ ۱۰:۰۳

واقعه غدیر و امامت نقشه راه است

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۲۰:۳۵ |
کد خبر: 87143 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
نماینده ولی فقیه در مازندران: :

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس – نماینده ولی فقیه در مازندران، از واقعه غدیر و امامت به عنوان نقشه راه یاد کرد. آیت الله نورالله طبرسی عصر چهارشنبه در همایش غدیر شناسی در مجتمع اهل بیت ساری واقعه غدیر و امامت را نقشه راه دانست و گفت : واقعه غدیر و درسهای آن باید در تمام […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – نماینده ولی فقیه در مازندران، از واقعه غدیر و امامت به عنوان نقشه راه یاد کرد.

آیت الله نورالله طبرسی عصر چهارشنبه در همایش غدیر شناسی در مجتمع اهل بیت ساری واقعه غدیر و امامت را نقشه راه دانست و گفت : واقعه غدیر و درسهای آن باید در تمام دقایق زندگیمان جاری باشد.

وی افزود: غدیر مسئله دنیوی و حکومت نیست زیرا حکومت ظاهری در شان ائمه اطهار نبوده و این وادی برای کسانی است که شیفته دنیا، کرسی و مقام هستند.

وی اضافه کرد: موضوع مهم برای امام و ائمه اطهار مفسر دین بودن و هدایت بوده تا بتوانند بشر را به منتهی الیه مقصود برسانند.

طبرسی با اشاره به اختلاف شیعه و سنی بر سر امامت ، اظهار داشت : هسته خلافت دیانت بوده و این اختلافات ناشی از گم کردن نقشه راه است.

خطیب جمعه ساری با بیان اینکه شیعه امامت را جزء هییت رئیسه دین و اصول آن می داند ، تصریح کرد: شیعه معتقد است که امام باید منصوب باشد و نه منتخب و خدای تعالی باید امام را مشخص و به پیامبر ابلاغ کند و پیام خداوند در واقعه غدیر توسط پیامبر به مردم ابلاغ شد.

طبرسی یکی از علل نبوت را امامت دانست و گفت : خداوند امام را برای حفظ دین تعیین کرده و درواقع نبوت برای بقا و امامت برای تداوم دین است، از اینرو دهه امامت و ولایت داریم اما از آن استفاده نمی کنیم در حالیکه این واقعه مسئله مهم امامت و دین را تبیین می کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: سیاست دنیوی اگر برای نگهداری عباد و ولاد نباشد ، دردی را دوا نمی کند.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام