پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
تصاویر دیدنی از غارهای جهان‎ کیاپرس– مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی سازمان میراث فرهنگی با اشاره به وجود صدها بنا و محوطه تاریخی در استان گفت: دو پایگاه جدید میراث فرهنگی در مازندران ایجاد می شود.

 فرهادی عزیزی پیش ازظهر دوشنبه در بازدید از غار اسپهبد خورشید، برج رسکت، پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد و مجموعه تاریخی فرح آباد، روند اجرای برنامه ها و پروژه ها  در دو پایگاه فعال در مازندران را بررسی کرد و با اشاره به کمبود ها در حوزه اعتبارات در سال های گذشته افزود: با توجه به منابع مالی جدید و ارائه برنامه های جدید و هدفمند از سوی پایگاه ها می توان در حوزه ی اجرای پروژه ها با سرعت بیشتری عمل کرد.

مدیرکل دفتر امور پایگاههای جهانی در ادامه بازدید با اشاره به وجود صدها بنا و محوطه ی تاریخی در استان پس از بررسی کارشناسان و تأمین اعتبار و دریافت مجوز های لازم در آینده ای نزدیک دو پایگاه جدید ایجاد خواهد شد.

دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی مازندران نیز گفت: استان مازندران با توجه به ظرفیت های فراوان در حوزه های فرهنگی تاریخی و هم چنین وجود دو پایگاه فعال در استان نیاز به حمایت و توجه بیش از گذشته در حوزه ی پایگاه ها دارد و این بازدید فصل جدیدی در فعالیت پایگاه ها و حضور جدی مازندران در عرصه ی ملی و بین المللی دارد.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :