پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: برگه ارجاع پزشک خانواده شهری که به مدت چند روز در مراکز درمانی مازندران مورد توجه قرار نمی‌گرفت و تعرفه عادی برای آن اعمال می‌شد دوباره در مراکز درمان مازندران معتبر است و تعرفه قانونی برای آن اعمال می‌شود.

طرح پزشک خانواده شهری در دو استان مازندران و فارس در حال پیگیری است.

با توجه به مشکلاتی که اجرای این طرح دارد ولی متولیان اجرای این طرح اعتقاد دارند که در تلاش هستند تا نواقص اجرای طرح برطرف شود.

چند روز بود که برگه ارجاع پزشک خانواده شهری در مراکز درمانی لحاظ نمی‌شد و مسؤولان مراکز درمانی بدون توجه به برگه ارجاع نسبت به تعیین نرخ درمانی بیماران اقدام می‌کردند و هزینه درمانی در مازندران با دیگر استان‌ها با وجود اجرای طرح پزشک خانواده شهری تفاوتی نداشت.

در همین ارتباط محمد سلطان‌تویه مسؤول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: تغییر تعرفه چند روزه براساس تعیین نرخ جدید بود.

وی بیان کرد: این تغییر تعرفه به صورت موقتی بوده و اقدام غیرقانونی در این ارتباط انجام نشده است.

مسؤول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: تعرفه‌ها بر اساس ارزش نسبی خدمات برای دفترچه‌های روستایی پنج درصد و برای دفترچه‌های شهری ۱۰ درصد اعمال می‌شد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در حال حاضر در استان مازندران و فارس طرح پزشک خانواده شهری در حال اجرا است، دستورالعمل جدید وزارت بهداشت در ارتباط با تغییر تعرفه‌ها اصلاح شده و در حال حاضر برای دفترچه‌های شهری و روستائی تعرفه ۵ درصد با برگه ارجاع و ۱۰ درصد بدون برگه ارجاع اعمال می‌شود.

سلطان‌تویه با اعلام اینکه تعرفه جدید وزارت بهداشت برای بخش خصوصی تخت روز پنج درصد و تعرفه پزشکان ۱۰ درصد و همچنین در بخش دولت تخت روز سه درصد و تعرفه پزشکان پنج درصد افزایش پیدا کرد.

وی با اعلام اینکه عدم اعمال برگه ارجاع در مدت چند روز در استان مازندران اجرای دستورالعمل کشوری بوده است، گفت: در این چند روز تعرفه ۱۰ درصد با برگه ارجاع اعمال می‌شد و با توجه به اینکه دستورالعمل از وزارتخانه ابلاغ شده بود کار خلاف قانون انجام نشده است.

مسؤول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: در حال حاضر با دستورالعمل جدید روند خدمات‌دهی با سیستم ارجاع به روال گذشته برگشته است.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :