پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیاپرس – فرماندارشهرستان ساری گفت که هم اکنون این شهرستان مرکز استان ۲۴۵ پروژه نیمه تمام دارد که تمام این پروژه ها مربوط به دولت های گذشته است.

 مجیدحسین زادگان روز یکشنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی شهرستان ساری افزود : برای تکمیل این پروژه ها طبق سند موافقت نامه اصولی ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که با اعتبار سنواتی این استان با تخصیص ۱۰۰ درصد حداقل حدود ۵ سال تکمیل این پروژه ها زمان می برد.

وی اضافه کرد : برای تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان ساری ، طبق قانون تکمیل پروژه های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد.

فرماندار شهرستان ساری اعتبار مصوب تملک و دارایی این شهرستان را برای سال جاری حدود ۷۰۰ میلیارد ریال اعلان کرده است.

به گفته وی یک درصد از این اعتبار طبق الزام قانون باید برای ساخت پایگاه و بسیج و ۸ درصد هم برای اجرای طرح هادی روستایی به بنیاد مسکن تخصیص داده شود.
حسین زادگان گفت که ۱۰ درصد از اعتبار تملک و داریی این شهرستان در سال جاری برای اجرای طرح های آبرسانی در مناطق روستایی شهرستان که وضعیت نامناسبی از لحاظ تامین آب دارند، تخصیص داده می شود.

وی اظهارداشت : در سال گذشته میزان اعتبار مصوب برای این شهرستان از محل اعتبار تملک و دارایی و سایر بندهای بودجه ای یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بود که ۶۰۰ میلیارد ریال آن اختصاص یافت.

معاون عمرانی شهرستان ساری گفت : تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان با اعتبار دولتی طولانی می شود.

محمد عباسی افزود : قانون برای تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام به خصوص در برنامه ششم واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی را پیشنهاد کرد و مدیران شهرستانی باید از این موقعیت استفاده کنند.

وی اولویت بودجه تملک و دارایی سال جاری را تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اعلام کرد.
وی اضافه کرد : با این اعتبار صرفا در شهرستان ساری براساس نیاز شهرستانی صرفا ۱۲ پروژه جدید اجرایی می شود که بتوان در کمترین زمان آن را تکمیل کرد.
شهرستان ساری افزون بر ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.ایرنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :