امروز دوشنبه۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۴:۴۳
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ ،‌ ۱۲:۴۵

نخستین محموله ۳۰ هزار تنی گندم صادر شد/جلوگیری از واردات برنج برای تأمین منافع تولیدکننده

انتشار: شنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۳۶:۴۲ |
کد خبر: 84171 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس: سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: همان‌طور که سال گذشته در بخش گندم خودکفا شدیم امسال هم این خودکفایی ادامه دارد و در اولین محموله‌ صادراتی، ۳۰ هزار تن گندم صادر کردیم. علی‌محمد شاعری گفت: همانند شهرستان‌های بهشهر و نکا، مجوز کانال‌کشی از سد گلورد به […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: همان‌طور که سال گذشته در بخش گندم خودکفا شدیم امسال هم این خودکفایی ادامه دارد و در اولین محموله‌ صادراتی، ۳۰ هزار تن گندم صادر کردیم.

علی‌محمد شاعری گفت: همانند شهرستان‌های بهشهر و نکا، مجوز کانال‌کشی از سد گلورد به اراضی پایین‌دست کشاورزی گلوگاه گرفته شده، امسال به‌زودی آبگیری می‌کنیم و بعد عملیات آب‌رسانی آب شرب برای پنج شهرستان شرق مازندران انجام می‌شود.

وی افزود: چند کیلومتر از آسفالت جاده گلوگاه به دامغان باقی مانده که مجوزهای لازم را برای تکمیل گرفتیم، اگر دولت هزینه آن را پرداخت کند بزودی آسفالت می‌شود، همچنین بهسازی برخی روستاها را با وجود اینکه در سخت‌ترین وضعیت مالی بودیم سعی کردیم در اولویت قرار دهیم.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت امکانات و تجهیزات ورزشی بیان کرد: ساختمان ورزشی خورشیدکلا که سال‌ها مردد باقی مانده است به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسؤول با بیان اینکه قوانین را به‌گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم که به نفع تولیدکنندگان و کشاورزان داخلی باشد، تصریح کرد: هر کشاورزی به هر میزان که تقاضا کند و امکان آن وجود داشته باشد تسهیلات می‌دهیم تا بتوانیم با حمایت از محصولات داخلی و توسعه شیوه‌های نوین آبیاری در سه شهرستان محصولات بیشتری برداشت کنیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کنترل واردات و افزایش صادرات سعی کردیم عملکرد قابل قبولی داشته باشیم همان‌طور که سال گذشته در بخش گندم خودکفا شدیم امسال هم این خودکفایی ادامه دارد و در اولین محموله‌ صادراتی، ۳۰ هزار تن گندم صادر کردیم، همینطور سعی کردیم از واردات برنج جلوگیری کنیم تا منافع تولید‌کننده تضمین شود.

شاعری درباره گازرسانی روستاها گفت: بسیاری از روستاهای بالادست از این نعمت محرومند، گازرسانی تعدادی از این روستاها در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد و ۵۰ روستای باقی‌مانده در دست اقدام هستند.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام