امروز پنج شنبه۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰:۱۴
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ ،‌ ۱۰:۰۹

جنگل‌های هیرکانی در راه یونسکو

انتشار: پنج شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۱۳:۰۷:۳۰ |
کد خبر: 84146 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران خبر داد: :

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس – مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از تدوین پرونده جنگل‌های هیرکانی و خزری برای ثبت در فهرست آثار یونسکو خبر داد. دلاور بزرگ نیا با اشاره به برگزاری نشست تدوین پرونده جنگل‌های هیرکانی برای ثبت در میراث معنوی یونسکو اظهار داشت: این طرح با هدف حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از تدوین پرونده جنگل‌های هیرکانی و خزری برای ثبت در فهرست آثار یونسکو خبر داد.

دلاور بزرگ نیا با اشاره به برگزاری نشست تدوین پرونده جنگل‌های هیرکانی برای ثبت در میراث معنوی یونسکو اظهار داشت: این طرح با هدف حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی درخصوص اهمیت معرفی و ثبت جهانی میراث ایران و نقش این کار در معرفی جایگاه ایران در تمدن بشری و ظرفیت‌های اقلیمی در دست اقدام است.

وی با معرفی ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی، و طبیعی استان، جنگل‌های هیرکانی را آخرین بازمانده جنگل هایر هیرکانی در جهان بیان کرد و خواستار ثبت معنوی آن در فهرست آثار جهانی شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران از حفاظت و مرمت ۱۰۰ قلم شی تاریخی فرهنگی خبرداد و افزود: ۵۰ قلم شیء تاریخی فرهنگی موجود در مخزن و ویترین‌های موزه تاریخ ساری و ۵۰ قلم شی نویافته از کاوش محوطه اشکانی وستمین کیاسر مرمت شد.

وی افزود: در این پروژه، مرمتگران بر اساس شرح خدمات مصوب به پاکسازی، نمونه برداری، استحکام بخشی، بازسازی و بازپیرایی اموال منقول فرهنگی تاریخی که در گذر زمان آسیب دیده و در خطر بودند، پرداختند. آثار یادشده با نظارت کارشناسان استان و اداره کل موزه‌ها، از نظر کمی، کیفی، علمی و فنی مورد ارزیابی و تأیید قرار گرفت و در موزه تاریخ ساری به نمایش گذاشته شد.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام