پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس ،دکتر قاسم جان بابایی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران در مراسم جشن سومین سالروز اجرای طرح تحول نظام سلامت در مازندران گفت : در این سه سال کارهای اساسی و زیر بنایی فراوانی در حوزه سلامت در استان مازندران صورت گرفته است و اقدامات انجام‌گرفته در بعضی از حوزه‌های بهداشت و درمان سراسر استان حتی بیش از دو دهه گذشته بوده است.

دکتر جان بابایی گفت: میزان پرداختی هزینه های درمان بیماران از جیب مردم، از ۳۷ % به ۳ % کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران عنوان کرد: یکی از خدمات ممتاز بسته های تحول در دولت تدبیر و امید احداث و راه اندازی اولین مرکز جامع سرطان مازندران با ارائه خدمات شیمی درمانی ، مرکز پیوند مغز استخوان و رادیوتراپی می باشد و همچنین ساخت ۴ بخش تشخیصی و درمان سرطان در استان مازندران در حال تکمیل است.

دکتر قاسم جان بابایی گفت: در حوزه درمانی و در بخش تخت‌های بستری شاهد افزایش بیش از ۱۲۵۰ تخت بیمارستانی و بیش از ۲۰۰ تخت ویژه ICU و CCU در استان مازندران هستیم .همچنین توسعه تخت‌های زایمانی LDR در سراسر استان نیز یکی دیگر از برنامه‌های دانشگاه بود که با عملیاتی شدن و راه‌اندازی ۹ بلوک‌ زایمانی زمینه ترویج زایمان طبیعی رایگان بیش‌ازپیش فراهم شد.

وی بیان داشت: توسعه زیرساخت‌های اورژانس های بیمارستانی و جاده ای در سراسر استان یکی از برنامه‌هایی بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار گرفت که افزودن بیش از ۳۵ هزار متر مربع به فضای اورژانس با احداث ۱۴ اورژانس بیمارستانی ، ساخت و راه اندازی ۱۱ پایگاه اورژانس جاده ای ، اضافه شدن ۵۶ دستگاه آمبولانس به ظرفیت اورژانس ۱۱۵ و خرید هلی کوپتر ۱۱۵ بعد ازحادثه سقوط هلی کوپتر از جمله این اقدامات بود .

دکتر جان بابایی گفت: ساخت بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع فضای مراکز بهداشتی درمانی و افزایش بیش از ۷۰ هزار متر مربعی در حوزه روستایی در مازندران طی این دوره ۴ ساله بیشتر از سه دوره ۴ ساله دولت های قبل بوده است.

وی همچنین افزود : احداث ۹ مرکز آموزش بهورزی و احداث ۸ ساختمان ستاد شبکه بهداشت از جمله برنامه های در دست اقدام است .

جان بابایی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران کلیه جمعیت شهری و روستایی استان را در زمینه دیابت و فشان خون تحت کنترل و غربالگری قرار داد که این موضوع تأثیر به سزایی در ارتقا ء و بهبود کیفیت سلامت جامعه در آینده خواهد داشت.

دکتر جان بابایی از تجلیل رییس جمهور در نخستین مجمع ملی سلامت از دانشگاه علوم پزشکی مازندران بعنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه مشارکت در سلامت در زمینه جلب همکاری های بین بخشی خبرداد و افزود : دانشگاه علوم پزشکی مازندران همکاری بسیار مطلوبی با خیرین بخش سلامت دارد و کمک به ساخت و اختصاص زمین های مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت و مراکز اورژانس به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی خیرین طی این ۴ سال از نشانه های جلب اعتماد و همکاری است .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :