پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
حمایت وزارت بهداشت از تولید نوشیدنی‌های سالم/ نوشیدنی‌های غیرطبیعی عامل اصلی مرگ و میر بین افراد

کیاپرس: زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت  با اشاره به آمار بالای بیماران دیابتی و بیمارهای غیرواگیر در کشور اظهار داشت: الگوی غذایی و رفتارهای غذایی نامناسب در بین مردم مهمترین عامل مرگ و میر محسوب می‌شود و بر همین اساس وزارت بهداشت برای جلوگیری از این امر چند اقدام را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: از جمله اهداف ما تعیین استاندارد محصولات غذایی سالم، تعیین میزان قند و شیرینی مواد غذایی و حمایت از تولید نوشیدنی سالم است، زیرا در کشور ما مصرف نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های غیر سالم همه گیر شده است؛ از ورزشکاران گرفته تا دانش آموزان یا مردم عادی آن را می‌نوشند.
عبداللهی بیان داشت: قند‌ها و مواد انرژی‌زا، اصلی‌ترین مواد سازنده این نوشیدنی‌ها را تشکیل می‌دهد و در برخی از آن‌ها نیز کافئین وجود دارد و استفاده مکرر آن می‌تواند باعث فرسودگی سیستم کنترل قند خون و در دراز مدت و زمینه ساز بروز دیابت شود.
وی یادآور شد: از آن جایی که مصرف نوشیدنی‌های غیر استاندارد جز ضرر به کلیه‌ها، قلب و سیستم عصبی هیچ سودی ندارد، ما نیز در نظر داریم با تشویق مردم به مصرف نوشیدنی‌های طبیعی خطر مرگ و میر را از افراد دور کنیم.yjc

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :