پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیاپرس – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری با اشتغال بالغ برهزار و ۷۲۰ نفر همزمان با سفر رئیس جمهور بهره برداری و کلنگ زنی می شود.

محمد محمدپور عمران اظهار داشت: از جمله این طرحها، افتتاح مجتمع کاغذ تبریز بوده که نخستین و تنها کارخانه تولید کننده کاغذ تحریر کشور است زیرا تا کنون همه کاغذهای چاپ وتحریر از جمله کاغذ وارداتی بوده و با افتتاح این کارخانه با مجموع ظرفیت ۱۶۵ هزار تن و سرمایه گذاری  ۲۲۰میلیارد تومان بخش مهمی از نیاز کشور برطرف خواهد شد.

وی با  اعلام  این مطلب که این کارخانه در منطقه اقتصادی ویژه امیر آباد مستقر است، گفت: این واحد تولیدی از تکنولوژی اروپا برخوردار بوده و از خمیر کاغذ به عنوان ماده اولیه استفاده می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در بخش دیگر از سخنان خود به افتتاح کارخانه فولاد امیر آباد با قابلیت تولید میله گرد های ساده کلافی اشاره و اعلام کرد : یکی از طرح های مهم استان این واحد بوده که با سرمایه گذاری بیش از ۷۰ میلیارد تومانی و قابلیت تولید ۳۶۰هزار تن کلاف میله گردی مورد استفاده در صنعت ساختمان و تولید انواع پیچ و میخ و با ظرفیت اشتغال ۲۵۰نفر بوده در این سفر افتتاح خواهد شد.

محمدپورعمران در ادامه از بهره برداری کارخانه ذغالشویی واقع در منطقه  سوادکوه خبر داد وگفت: با بهره برداری از این کارخانه مهم که با ظرفیت پذیرش نزدیک به ۵۰۰ هزار تنی ذغال سنگ همراه است گامی بی سابقه در تاریخ فعالیت های ذغال سنگی البرز محسوب خواهد شد.

وی گفت: این ظرفیت بیش از ۲.۵ برابر کل دوران اوج فعالیت البرز مرکزی می باشد و با آغاز این واحد شرایط تولید ذغال سنگ استان معکوس شده  به گونه ای که انبوه  ذغال های بدون مشتری در ابتدای دولت تدبیر و امید امروز برعکس شده و بهره برداری ازاین کارخانه باعث شده هر میزان ذغال تولیدی معدنکاران زحمت کش و شریف استان خریداری و در این کارخانه تبدیل به کنسانتره ذغال سنگ می شود.

دکتر محمدپورعمران میزان سرمایه گذاری این کارخانه را نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این سرمایه گذاری توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت در منطقه محروم سوادکوه صورت گرفته که  ماشین آلات به کارگرفته که با تکنولوژی روز دنیا بوده و دارای بالاترین راندمان ممکن در کشور می باشد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران همچنین از احداث مجتمع بزرگ تولید ورق های چوبی MDF ،  LDF ، HDF و انواع پارکت و مبلمان صفحه ای با سرمایه گذاری بالغ بر ۵۰۰میلیارد تومان در زمینی به وسعت بیش از ۵۰ هکتار و با پیشرفته ترین تکنولوژی دنیا در منطقه ویژه امیرآباد خبر داد و گفت : با احداث این مجتمع کشور از مرز خودکفایی در این محصولات عبور کرده و آماده تصاحب بازارهای منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: این مجتمع به زراعت چوب و واردات چوب متکی بوده و به چوب جنگل های هیرکانی نیازمند نیست.

وی در ادامه به موقعیت استان در بحث تولید آبزیان اشاره کرد وگفت:با عنایت به سرمایه گذاری  بیش از ده ساله به عمل آمده درزمینه پرورش ماهیان خاویاری  و ایجاد بزرگترین مجموعه پرورش ماهیان خاویاری در دریای خزر نیاز به ایجاد یک مجتمع فراوری و پایانه صادراتی برای خاویار و انواع آبزیان به شدت احساس می شده در همین راستا در این سفر عملیات اجرایی بزرگترین پایانه صادراتی خاویار و آبزیان کشور در منطقه چپکرود جویبار آغاز خواهد شد.

وی اعلام داشت : پیش بینی می شود با به بهره برداری رسیدن کامل این پایانه ،صادرات غیرنفتی استان ۲ برابر شده و از مرز یک میلیارد دلار در سال خواهدگذشت، ضمن آنکه صادرکنندگان آبزیان استان دیگر نیازی به مراجعه به سایر استان ها جهت بهره مندی از خدمات پایانه های صادراتی نخواهد داشت.

دکتر محمدپور همچنین  با اشاره به اتمام زمین های مناسب شهرک های صنعتی استان جهت هرگونه سرمایه گذاری بزرگ  و متوسط گفت: در هیچ یک از شهرک های صنعتی  استان زمینی به مساحت ده هکتار به بالا برای واگذاری به سرمایه گذاران وجود ندارد ،این امر به معنی توقف توسعه صنعتی استان و محرومیت استان است به همین دلیل زمینی به مساحت ۷۰۰هکتار در بهشهر و ۳۵۰هکتار در منطقه گلوگاه جهت احداث بزرگترین شهرک صنعتی استان تدارک دیده شده است که عملیات اجرایی همزمان با سفر ریاست محترم جمهور آغاز می شود، این امربه منزله افزایش نزدیک به ۶۰درصدی مساحت شهرک های صنعتی استان در دولت تدبیر و امید در مقایسه با مجموع عملکرد کلیه  دولتهای گذشته است.

وی از دیگر مزایای این شهرک صنعتی را مجاورت با بندر و منطقه اقتصادی ویژه راه آهن سراسری، فرودگاه بین المللی، خط لوله گاز سراسر ، بزرگترین نیروگاه حرارتی کشور و دسترسی به آب مناسب اعلام و تصریح کرد: با وجود این موارد یقینا این شهرک به مکانی ایده آل برای انواع سرمایه گذاری های داخلی  و خارجی خواهد شد.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :