پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس-مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: در تعطیلات نوروزی امسال از ۲۵ اسفن(۹۵) لغایت ۱۳فروردین سالجاری تعداد ۲۴کشته ناشی از حوادث رانندگی در استان به ثبت رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد کاهش داشت.

به گزارش  کیاپرس و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر علی عباسی با بیان اینکه از این تعداد ۱۸ مورد مرد و ما بقی زن هستند افزود :جاده هراز و فیروزکوه هر کدام یک فوتی و جاده چالوس بدون فوتی گزارش شده است.

وی با اشاره به شهرستان هایی که بیشترین تعداد فوتی در آنها به ثبت رسید ، گفت: شهرستان  بابل و محمود آباد هر کدام با ۵ و عباس آیاد با ۴ ، آمل و ساری هر کدام ۳ مورد  و سوادکوه  با ۲ و نکا و نور هرکدام با یک مورد فوتی در ایام نوروز، به ترتیب بیشترین تلفات را به خود اختصاص دادند.

وی سرنشین خودروها را بیشترین افرادی معرفی کرد که در حوادث رانندگی نوروز امسال جان خود را از دست داده اند ، تصریح کرد: در زمان وقوع حادثه  ۱۰ نفر سرنشین ، ۷ نفر عابر ، راننده ۶ و موتور سوار یک  نفر بوده اند.

 

مدیر کل پزشکی قانونی استان با اشاره به بومی بودن تعداد ۱۷ مورد از فوتی ناشی از تصادفات رانندگی تعطیلات نوروزی به هموطنان عزیز توصیه کرد که با رعایت قانون توسط رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط از جمله راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و … شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن باشیم. گفتنی است آمار نهایی فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی در ایام نوروز پس از جمع بندی و کار کارشناسی در نیمه دوم اردیبهشت سالجاری اعلام خواهد شد .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :