پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس، تعداد ۵۰۰ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور جاده‌ای باحضور معاون اول رئیس جمهور و مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی در سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس به‌طور همزمان افتتاح شد

اسحاق جهانگیری معاون اول ریس جمهور امروز در آئین افتتاح ۵۰۰ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور جاده‌ای در ارتباطی به‌صورت ویدیو کنفرانس اظهار داشت افتتاح ۵۰۰ سامانه ثبت تخلف جاده‌ای به‌طور همزمان در سراسر کشور کار ارزشمندی است.

جهانگیری بیان کرد: سامانه هوشمند ثبت تخلف می‌تواند کمک بزرگی برای پلیس باشد. از نظر زیرساخت‌ها کارهای بسیار خوبی انجام گرفته که توانستیم سامانه‌ای با این گستردگی را در سراسر کشور مستقر کنیم باید تلاش کنیم این پروژه تکمیل شود تا بتوانیم حمل و نقل امنی داشته باشیم.
وی گفت: با توجه به نزدیکی ایام عید نوروز از تمام شهروندان خواستارم که مقرارت راهنمایی و رانندگی را برای سلامتی خود، فرزندان و دیگران رعایت کنند تا عید نوروز کم حادثه‌ای را داشته باشیم.

محسن هاشمی رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل حمل و نقل و راهداری مازندران اظهار کرد: هم اکنون ۸ سامانه ثبت تخلفات سرعت در محورهای قائمشهر –ساری، قائمشهر – بابل، آمل به بابل و گلوگاه به بهشهر در حال افتتاح و بهره برداری است.

وی گفت: برای پوشش بیشتر محورهای شریانی استان به سامانه ها و اثرگذاری بیشتر آن ،۵۲ سامانه جدید از شرق تا غرب استان در محورهای پرحادثه همچون کیاسر و ساری به فرح آباد نصب و به بهره برداری می رسد که هم اکنون در مرحله نصب دوربین های سرعت سنج قرار دارد. و قبل از عید، بخشی از این ۵۲ سامانه افتتاح و به بهره برداری می رسد.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل حمل و نقل و راهداری مازندران، بیان کرد این سامانه ها بخشی از پروژه ملی است که آغاز شده و قرار است هزار ۸۸۰ سامانه در سراسر کشور نصب و بهربرداری شود.

هاشمی افزود: امروز شاهدیم در مازندران بیشتر از نرم کشوری دوربین جذب شده که تا پایان سال به۶۰ سامانه خواهد رسید.

هاشمی گفت : این سامانه ها علاوه بر ثبت تخلفات سرعت لحظه ای در محل سامانه ، سرعت متوسط را هم می تواند در فاصله بین دو سامانه ثبت کند در عین حال به غیر از این، تخلفات عدم حرکت ما بین خطوط و عدم رعایت فاصله ایمن با ماشین ها (چه عرضی و طولی) را محاسبه می کند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :