پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

پنجاه و ششمین مجمع سالیانه بانک مرکزی با حضور رییس جمهور

رییس جمهوری صبح سه شنبه از طریق ویدئو کنفرانس، پروژه های زیربنایی، عمرانی و اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان را افتتاح کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح همزمان پروژه های زیربنایی و اقتصادی از طریق ویدئو کنفرانس، دستور آغاز بهره برداری از باند دوم فرودگاه زاهدان، افتتاح کارخانه و معدن مس چهل کوره، بهره برداری از قطعه یک بزرگراه زاهدان-زابل ، بزرگراه زابل – زاهدان (قطعه ۷) و بزرگراه زاهدان –بم (قطعه یک) ، آغاز به کار خط هوایی تفتان و بهره برداری از طرح های مخابراتی و ارتباطاتی و نسل سه و چهار تلفن در سطح استان را صادر کرد.

رییس جمهوری در فرمان بهره برداری از پروژه های زیربنایی، عمرانی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان ضمن اظهار امیدواری از اینکه این طرح ها و پروژه ها موجب توسعه استان و اشتغال جوانان شود، گفت: به حول و قوه الهی و توسل به روح فاطمه اطهر(سلام الله علیها) عملیات بهره برداری از پروژه های استان را آغاز کنید.

افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان

عملیات اجرایی ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان به طول ۴ هزار و ۲۶۵ متر و عرض ۶۰ متر، از شهریور سال ۹۳ همزمان با هفته دولت با مشارکت استانداری سیستان و بلوچستان و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آغاز و با اعتباری بالغ بر ۶٠٠ میلیارد ریال، به بهره برداری رسید.

افزایش ایمنی پروازها و ظرفیت هواپیماهای پهن پیکر، کاهش تاخیر پرواز و ارائه خدمات به پروازهای عبوری از مهمترین ویژگی های توسعه زیر ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان است.

معدن و کارخانه مس چهل کوره زاهدان

معدن و کارخانه مس “چهل کوره” یکی از ٣٣ طرح کشور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که براساس پتانسیل‌های معدنی استان سیستان و بلوچستان و با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال و ٨.٢ میلیون یورو توسط شرکت ملی صنایع مس ایران ایجاد شده است.

این معدن و کارخانه فرآوری مس در منطقه “چهل کوره” بخش “نصرت‌آباد” از توابع شهرستان زاهدان واقع شده است

ذخیره معدن مس”چهل کوره” بیش از ١۵ میلیون تن تخمین زده شده که تامین کننده مواد اولیه کارخانه فرآوری مس احداث شده در جوار این معدن محسوب می شود.

همچنین حجم استخراج پیش‌بینی شده در این معدن سالانه ۳۰۰ هزار تن بوده و ماده معدنی “کانسار” مس در این معدن از طریق ۲ تونل عمودی و افقی تا عمق ۲۴۰ متری قابل برداشت می باشد.

عیار مس این معدن ۱٫۳۹ است که بالاترین عیار در بین معادن مس سطح کشور محسوب می‌شود.

بهره برداری از پروژه های راه استان سیستان و بلوچستان

قطعه یک بزرگراه زابل-زاهدان بطول ۲۸ کیلومتر از سمت شهر زاهدان تا کوله سنگی با صرف ۶۹۰ میلیارد ریال ، قطعه هفت بزرگراه زابل-زاهدان بطول ۲۱ کیلومتر از سمت شهر زابل تا منطقه لوتک با ۳۱۵ میلیارد ریال و قطعه یک بزرگراه زاهدان-بم بطول ۳۲ کیلومتر از سمت شهر زاهدان تا منطقه تله سیاه با ۲۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.ایسنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :