پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

کیا پرس : کارشناس پیوند اعضای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : اهدای اعضای رقیه مرادی ،بانوی والیبالیست محمودآبادی به بیماران نیازمند جان دوباره بخشید .

فاطمه یداللهی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود : پس از موافقت خانواده این بیمار ۲۰ ساله مرگ مغزی و انتقال پیکر وی به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران ۲کلیه ، کبد و نسوج این مرحوم به بیماران داده شد .
وی ادامه داد : این بیمار مرگ مغزی هفته گذشته در تصادف رانندگی و برخورد خودرو با وی به بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار منتقل شده بود که پس از تشخیص مرگ مغزی اقدامات لازم برای اهدای عضو انجام شد .
آئین تشییع پیکر رقیه مرادی ساعت ۱۴ امروز در محمود آباد برگزار می شود تا مراسم تدفین در آرامگاه روستای زادگاهش ملاکلا برگزار شود .
کارشناس پیوند اعضای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : از ابتدای امسال تاکنون با موافقت خانواده ها اعضای ۲۵ بیمار مرگ مغزی استان به بیماران نیازمند اهدا شد .
وی با اشاره به تلاش برای ترویج فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی ، اضافه کرد : با نهادینه شدن این فرهنگ تعداد اهدای اعضای این بیماران نیز افزایش یافته است .
سال گذشته با گرفتن موافقت خانواده ها اهدای عضو ۱۸ بیمار مرگ مغزی در مازندران انجام شد .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :